Dejte přednost koupacímu jezírku před bazénem

Už máte dost veřejných koupališť, bazénů a té chlorované vody? Upřednostňujete raději přírodní koupání, ale zároveň máte strach z kvality vody v našich rybnících? Pak pro vás máme jeden zaručený tip, kde skloubíte přírodu i s koupání, a to vše bez chemikálií.
 

Zapomeňte na bazény, které dnes vidíte na každé druhé zahradě. Vsaďte raději na originalitu v podobě koupacího jezírka, které vám splyne s okolím a pro vaši zahrádku tak nebude jako pěst na oko. Ba dokonce právě jezírko může vaší zahradě dodat větší šmrnc, a díky různým potůčkům, vodopádům či fontáně se stane užitečnou okrasou, kterou vám bude závidět nejeden soused.

Architekt se vyplatí

Výhodou koupacího jezírka je, že ho lze vytvořit téměř kdekoliv. Ať už je vaše zahrada malá, úzká anebo ve svahu, se všemi nerovnostmi a omezením se jezírko, na rozdíl od bazénu, vyrovná. Rozhodnete-li se tedy pro přírodní koupání, pak zvažte i to, zda si nenechat koupací jezírko vybudovat od odborníků. Nejen že oceníte již návrh od architekta, ale i stavební úpravy, které jsou důležitou a velmi pracnou záležitostí. Proto je lepší hodit své představy na papír a konečnou úpravu přenechat zkušenějším.

Jak čistit koupací jezírko?

Firma vám sice jezírko postaví, ale budete to právě vy, kdo se bude o něj starat. Stejně jako bazén i koupací jezírko je vhodné čistit pomocí filtru. Jste-li ovšem vášniví zahrádkáři a máte rádi výzvy, pak i vy můžete zkusit udržovat čistotu rostlinami. Ty v tomto případě ale vyžadují velkou péči. Rozhodnete-li se tedy pro tento způsob čištění, pak na něj myslete už při navrhování jezírka, protože část koupací plochy bude tak osázena rostlinami.

Nehyzděte si tedy zahradu velkým plastovým bazénem, na který v zimním období není hezký pohled, a pořiďte si raději netradiční koupání v podobě koupacího jezírka, které i v zimě zapadne do konceptu vaší zahrady jako ulité.

Reklama
SDÍLET