Znáte triky Francouzek, jak si udržet štíhlou postavu v každém věku?

Říkáte si, že je ten svět nespravedlivý? Zatímco vy si dáte jeden krajíc chleba s máslem a ihned máte kilo na vrch, Francouzky si dopřávají sýry, víno i paštiku, a stále jsou jako lunt. Víme, v čem tkví zakopaný pes.

Pokud vyrazíte do Paříže, nejen muži, ale i ženy budou obdivovat dokonalé křivky tamějších dam, a to v každém věku. Nejsou to jen francouzské geny a v žádném případě za jejich krásnými postavami nehledejte hladovění. Francouzky mají své triky, díky kterým si udržují váhu a zároveň si nemusí odpírat žádné dobroty.

Mají dostatek pohybu

Není pohyb jako pohyb. Pokud si myslíte, že Francouzky tráví denně alespoň hodinku v posilovně, jste na omylu. I přesto se ale dámy nezastaví. Do práce většina žen, ale i mužů chodí pěšky nebo jezdí na kole. Stejně tak se pohybují i po městě, jakmile mají na výběr mezi výtahem a schody, vždy dají přednost protáhnutí po schodech.

Jídlo si dopřejí alespoň třikrát denně

Pravidelnost je pro Francouzky velmi důležitá. I proto jedí nejméně třikrát denně po menších porcích, často si neodepřou více chodů a dezert. K jídlu si vždy přidají hodně zeleniny a ovoce. Rády konzumují jogurty a k večeři si s chutí dají polévku.

Vychutnat si jídlo je základ

Francouzky při jídle zapomínají na výčitky. Pokud si dají nějaký dortík, vychutnávají si ho všemi smysly a v žádném případě s každým soustem nepočítají kalorie. Navíc vždy jedí u pěkně prostřeného stolu. Jíst při chůzi nebo u televize pro tamější dámy nepřipadá v úvahu.

Zapomínají na chleba

I přestože Francie je vyhlášena svými výbornými bagetkami, Francouzky si pečivo přeci jen trochu odpírají. Místo něj si raději vychutnají šálek kávy a po ránu si vymačkají šťávu z čerstvých pomerančů.

Pijí hodně vody a čaje

K jídlu, ke kávě i k vínu pijí Francouzky hodně vody, sklenici s vodou u nich tak najdete na stole téměř vždy. Pokud už mají vody dost, dopřejí si jeden z bylinkových čajů.

Jedí s mírou

Jíst přiměřeně je základ, stejně jako jíst pravidelně. A Francouzky to vědí. Proto si nic nezakazují a s čistým svědomím si dopřejí i nějakou kaloričtější odměnu, vždy ale jen v malém množství.

Neváží se každý den

Mnoho českých žen začíná den stoupnutím na váhu. Francouzky nikoliv. Pokud přiberou, zjistí to obvykle tak, že jim je těsnější oblečení. V žádném případě ale nepropadají panice a nenastavují striktní diety. Zůstanou v pohodě a jen si začnou dávat trochu větší pozor na to, co jedí.

Reklama