Země Keltů je místem, kde naleznete mnohem více, než jen historii

Keltská vesnice, zdroj: Země Keltů

Svět se mění a tak se občas musíme změnit i my, i proto jsme se před rokem  rozhodli pro vytvoření nového loga, ale vlastně nejenom jeho. Země Keltů totiž není jenom prostorem vyznačeným na mapě, ale hlavně je místem v našich hlavách a srdcích, které nám dává možnost být lepšími, užitečnějšími i vzdělanějšími lidmi.

Reklama

Všechny důležité informace naleznete na webu ZemeKeltu.cz a to včetně seznamu akcí na další rok.

O co nám tedy jde? V Zemi Keltů spojujeme všechny „keltské“ aktivity, které nyní probíhají na námi vytyčeném území. Naučná stezka, skanzen, keltská expozice na zámku v Nasavrkách i další aktivity již nestojí samostatně, ale jsou začleněny do rodiny produktů Země Keltů.

Protože Země Keltů není jenom fyzické místo, ale jedná se zároveň i o určitou myšlenku a ideu, je do ní začleněn i festival Lughnasad, který není známý pouze kvalitním výběrem kapel, ale hlavně unikátní atmosférou, za kterou přijíždějí lidé z celé Evropy. Pocit spolupráce, dobrovolnictví i sounáležitosti je to, co bychom u nás rádi vytvářeli a šířili i dále. 

V Zemi Keltů nechceme vytvářet „pouhou“ archeologickou památku, ale je nám i o stvoření prostor, který budou sloužit k rozvíjení různých lidských vlastností i dovedností. Chceme, aby zde lidé hledali inspiraci místo, kde se se svojí inspirací a energií mohou vyřádit ve prospěch něčeho dobrého a prospěšného.  U nás se tak návštěvníci budou nejenom koukat a poznávat, mohou i zapojit nebo si různá aktivity vyzkoušet.  Slovní spojení „aktivně strávený čas“ by se mělo stát synonymem pro Zemi Keltů.  K dispozici budou různé „balíčky“ pro dané aktivity, třeba střelbu z luku či praku, vrhání nožem a sekerou, nebo třeba jenom sada věcí pro uspořádání pikniku. Strávit u nás totiž celý den, není rozhodně žádný problém.

Je to ho hodně co nás v každé sezóně čeká a bez práce našich dobrovolníků bychom to jistě nezvládli. V příštím roce proto chceme dát možnost širší veřejnosti zapojit se do našich aktivit, a to ať již brigádou nebo zapojením se do některého za našich projektů, jakým jsou například Přátele Země Keltů.

Do naší nové koncepce patří samozřejmě i aktivity, jež v Zemi Keltů vytvářejí spřátelené projekty a skupiny nadšenců. Jedním z nich je i film Allar. Příběh, kolem kterého se film Allar odehrává, zachycuje život na keltském sídlišti (oppidu) v době Samhainu, tedy ve dnech na přelomu října a listopadu. Hlavním námětem je vztah druida Allara a sirotka, kterému psanci zabijí matku, Kegana. Film zobrazuje vztah předků k duchovnímu tajemnému světu bohů a bohyň. Je toho hodně, co člověk může vytvářet, vymýšlet nebo uskutečňovat v Zemi Keltů.  

Trailer k filmu:

A kdo může navštívit, aktivně pomáhat a podílet se na životě Země Keltů? Kdokoli. Každý dobrý člověk je zde vítaný.

Fotogalerii ze Země Keltů

Země Keltů, zdroj: Země Keltů
Keltský přístřešek, zdroj: Země Keltů
zdroj: Země Keltů
Keltská vesnice, zdroj: Země Keltů
Hliněná pec, zdroj: Země Keltů
zdroj: Země Keltů
zdroj: Země Keltů
Keltské obydlí, zdroj: Země Keltů
zdroj: Země Keltů
Ohniště, zdroj: Země Keltů
zdroj: Země Keltů
zdroj: Země Keltů

Autor: Jiří Kalát / Země Keltů

Reklama