Vzpomínka na Mistra Karla Gotta

Karel Gott a jeho dcera Charlotte Ella, Zdroj: Facebook Karla Gotta

Prvního října krátce před půlnocí zemřel zpěvák Karel Gott. Mistr, jak byl Karel Gott mnohými kolegy označován, si podmanil takřka všechny věkové kategorie posluchačů. Oblíben byl nejen u svých vrstevníků, kteří s jeho písněmi dospívali a stárli, ale také u mladých posluchačů.

Reklama

Za svou více než padesátiletou kariéru Karel Gott nahrál přibližně tisíc písní a vydal přes tři stovky hudebních desek. O nebývalém pěveckém umu, úspěchu a oblíbenosti svědčí také 42 Zlatých slavíků, které Karel Gott za svou kariéru získal.

Zavzpomínejme na oblíbeného zpěváka posledním vydaným hitem Srdce nehasnou, který Karel Gott nazpíval se svou dcerou Charlotte. Píseň představuje rozhovor stárnoucího otce se svou dospívající dcerou, které předává zkušenosti a připravuje svého potomka na to, že v životě není vše jen růžové, a že přijdou i hořké události, která je nutné zvládat…

První říjen a s ním spojený Mezinárodní den seniorů bude nejen Česku, ale také na Slovensku, v Německu a v dalších zemích navždy spojen se vzpomínkou na pěveckého Mistra Karla Gotta.

Reklama