Vyrazte o Velikonocích do Pelhřimova. V muzeu rekordů na vás čeká nejen obří kraslice

Muzeum rekordů se chystá na Velikonoce. Pokud nevíte, kam o svátcích vyrazit, máme pro vás skvělý tip na Vysočině, který si užijí malí i velcí. Dojeďte se podívat na velikonoční rekordy. A co všechno v pelhřimovském muzeu uvidíte?

Máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a připravili jsme pro vás tucty velikonočních exponátů. Obří kraslice z javorového dřeva patří k nejfotografovanějším z nich. Její výroba zabrala Antonínu Hájkovi více než dva roky – nejprve musel nalézt a usušit vhodné dřevo, to posléze nařezal do lamel o různých průměrech a lepil je k sobě. Vzniklý hrubý polotovar poté vysoustružil do tvaru vajíčka a do něj dlátkem vyryl drážky ornamentů. Finální úpravou bylo vylití drážek roztaveným cínem a celkové zabroušení povrchu dohladka. Unikátní kraslice je 104 cm vysoká a po dozdobení dosáhla hmotnosti 61,5 kg.

Zdroj: Muzeum rekordů a kuriozit
Zdroj: Muzeum rekordů a kuriozit
Zdroj: Muzeum rekordů a kuriozit
Zdroj: Muzeum rekordů a kuriozit

V obou expozicích muzea se můžete dále pokochat kraslicí pštrosí i jiřiččí, kraslicemi stvořenými cechem drátenickým i největším velikonočním vejcem keramickým. Pokud by vám to snad bylo málo, najdete u nás i nejdelší českou pomlázku – měří 583 centimetrů. Podrobnosti k vaší návštěvě naleznete na www.muzeumrekorduakuriozit.cz.

Reklama