Vyměňte úřad práce za personální agenturu

Nezaměstnanost je věčně skloňované téma. Jakmile spadáte do rizikové kategorie, o to těžší je sehnat pracovní místo. Handicapovaní, maminky po mateřské, absolventi a generace starší 50 let, na ty všechny je na úřadech práce občas pohlíženo s lítostí. Jenže ne nadarmo jsou právě úřady práce považovány za podivnou instituci.

Mnoho lidí si často pokládá otázku, jaká je vlastně funkce úřadu práce. Mají nám pomoci najít pracovní místo, udržet si zaměstnanecké návyky a snad nejdůležitější pro většinu je státní podpora, kterou tato instituce vyplácí. Nečekejte však na ÚP přehršle nabídek, kterých se stejně nedočkáte, a raději převezměte iniciativu do vlastních rukou.

Nebojte se personálních agentur

Najít si v dnešní době pracovní místo není nic lehkého. Úřad práce nepomáhá podle našich představ a my si tak často připadáme v tom obšírném kolotoči úplně sami. To však nemusí být pravdou. Rozhodně jen získáte, požádáte-li o pomoc některou z renomovaných personálních agentur.

Ta vám pomůže najít takové zaměstnání, které bude odpovídat vašim znalostem a zkušenostem. Na jedné straně bude vaším hodnotitel, ovšem na druhé straně se stane i vaším poradcem, což jistě velmi oceníte.

S čím vám personální agentura pomůže?

Zhodnotí vaše dosavadní snažení a pomůže vám lépe se uplatnit na trhu práce.

Připraví s vámi životopis, který má větší šanci na úspěch.

Poradí, jak se připravit na přijímací pohovor.

Získáte přehled o volných pracovních místech ve vašem okolí.

Dá vám užitečné informace o vašem potencionálním zaměstnavateli.

Vysvětlí vám, proč je důležité nepodceňovat psaní motivačního dopisu.

A v neposlední řadě personální agentura vám poradí, jak a kde všude si aktivně hledat své budoucí zaměstnání.

Důvěřuj, ale prověřuj!

Ovšem pozor, než se na nějakou personální agenturu obrátíte, nejdříve si ji pořádně prověřte. Dobré je si projít nejrůznější internetové diskuze, nebo se poptat po známých. Personální agentuře totiž musí dát vaše osobní data, a tak si vyberte takovou, která působí na trhu práce již dlouhodobě a má silné postavení.

Reklama