Výlet

V domově seniorů ve Skalici je to jak na horské dráze. Chvíli jsou obyvatelé domova nahoře a chvíli dole. Své štěstí, ale i smutek však mají s kým prožívat, a tak se jim přece jen žije o něco veseleji.

 

 

 

Lukáš Řípa je konečně jmenován ředitelem a hned v následujících dnech plánuje velké změny. Chce do domova vdechnout nový život a začít realizovat všechny své nápady, ve kterých ho bývalá ředitelka Tůmová nepodporovala. Na pomoc si ale přece jen pozve i Edu, který chce v domově zřídit truhlářskou dílnu, Rozárku, která se těší na svou novou čajovnu a v neposlední řadě i Táňu, která dostává za úkol secvičit se svými svěřenci pořádnou show v podobě divadelního představení.

Bohužel však všechny tyto plány mají velký háček, a to jsou finance. Domov seniorů ve Skalici na tom s penězi není zrovna nejlíp, a tak se Lukáš rozhodne požádat o pomoc syna zesnulé Lízy Lupáčové. Nebeský zprvu nechce o žádné „charitě“ ani slyšet, ovšem jakmile se dozví, že ani on nepřijde zkrátka, rozhodne se domovu pomoci.

Zatím ale seniorům nezbývá nic jiného, než vyjet na výlet a své realizace odsunout na chvíli stranou. I když se výlet vydaří a všichni už plánují další, jejich průvodkyně Josefína na tom není nejlíp, a po návratu z výletu omdlí. To, zda se mamince Táňy udělalo jenom nevolno z vysokého tlaku, je zatím ve hvězdách. Celý díl si můžete připomenout a zhlédnout zde.

Reklama