Chcete znát svou budoucnost? Naučíme vás vykládat tarotové karty

zdroj: pixabay.com

Tak jako používáme zrcadlo k pozorování svého zevnějšku, můžeme použít karty Tarotu k odhalení svého nitra. Tarot je ideální pomůckou k naší sebereflexi a může nám také pomoci nalézt odpovědi na otázky z běžného života.

Reklama

Tarotová sestava obsahuje 78 karet. 22 z nich jsou karty Velké arkány (velké tajemství), 56 tvoří Malou arkánu (malé tajemství)

Pokud se při výkladu objeví karta Velké arkány, znamená nezvratný fakt, jednoznačnou odpověď, neměnnou situaci, upozornění, varování.

Karta Malé arkány naopak značí možnost změny, napomáhá upřesnit celkový výsledek výkladu, ukazuje cestu vedoucí k cíli, překážky či pomoc na této cestě.

Karty Velké arkány jsou symboly samy o sobě. Každá z karet má svou charakteristiku a je v ní ukryta velká moudrost. V případě nejasností u konkrétní otázky dokreslují odpověď karty Malé akrány, které následně vytáhneme.

Karty Malé arkány jsou rozděleny do čtyř druhů – mince, hole, meče a kalichy.

Mince znamenají zemský živel a při výkladu ukazují na stabilitu, nehybnost, hromadění, trvalost, majetek, bohatství, neschopnost nalézt jinou cestu.

Hole představují ohnivý živel, výzvu k činu, akci, energii a potřebu rozhodnutí se mezi dvěma variantami, kreativitu.

Meče jako symbol vzdušného živlu apelují na naše myšlení, intelekt, vůli, jednoznačná rozhodnutí, rychlost, ukazují na konflikty a trápení, pokud rezignujeme.

Kalichy patří vodnímu živlu, oblasti citů, rodiny, krásy, lásky, darů, přesycenosti, pýchy, lenosti, hledání a nalézání snadných řešení, nečestných jednání.

Existuje mnoho způsobů výkladu Tarotu. Který zvolíme, je čistě na nás. I zde platí, že v jednoduchosti je síla a také, že cvik dělá mistra. Karty k nám nepromluví hned, musíme si na ně zvyknout, naučit se jim rozumět a přistupovat k nim s úctou a trpělivostí. Po čase zjistíme, že nám karty začnou odpovídat a vyjevovat svá tajemství.

Reklama