Vyhlášení výherce soutěže o knihu Očima vidět

Očima vidět, autorka: Eva tvrdá, foto: i-Senior.cz

Vážení čtenáři, v minulých dnech probíhala soutěž o knihu Očima vidět, kterou do soutěže věnovala spisovatelka Eva Tvrdá. Nyní vám přinášíme vyhlášení výherce.

Reklama

Spisovatelka Eva Tvrdá se v knize Očima vidět vrací k tématu svého kraje v citově silné novele, v níž přináší příběh formou vyprávění pro vnuka. Zvláštností knihy je její dvojjazyčnost. Čtenář má možnost přečíst si příběh v češtině a poté i v laštině, spisovném jazyce, který ve 20. století vytvořil na základě původního jazyka slezskomoravské oblasti básník Óndra Łysohorsky a který Eva Tvrdá aktualizuje o živé zbytky původního jazyka západolašské oblasti. Část příběhu z knihy Očima vidět jste si již dříve mohli přečíst na stránkách i-Senior.cz v šestidílné knižní ukázce.

O autorce

Prozaička Eva Tvrdá pochází z opavského Slezska. Je autorkou jedinečných knižních povídek z mnoha žánrů a autorkou dvou televizních dokumentů – Dědictví a Viva La Revolución. Vedle úspěšných povídek spisovatelka Eva Tvrdá připravila pro magazín i-Senior.cz literárně naučné rubriky Putování slezskými městyLidové pranostikyHistorii detektivek či Lidovou slovesnost.

Soutěžní otázka zněla:

Na který významný rod v knize Očima vidět vzpomíná hlavní vypravěčka?

Správná odpověď:

Vypravěčka vzpomíná na rod Rothschildů.

Výhercem se stává

paní Jana Plecháčová

K výhře srdečně gratulujeme!

Děkujeme paní Evě Tvrdé a nakladatelství Littera Silesia za věnování knihy. Celou tvorbu spisovatelky Evy Tvrdé naleznete na stránce Littera Silesia.

Reklama