Vydejte se Po strništi bos s malým Edou

I když už to není úplná novinka, pokud patříte k těm, co Po strništi bos od Zdeňka Svěráka ještě nečetli, měli byste to napravit. Tato kniha vás vrátí do dětských let a vy sami si začnete vzpomínat, jaké to bylo být dítětem.

 

 

 

Knížka úsporného rozsahu nemá ani sotva sto stran, a tak její přečtení vám nezabere moc času. Jako bonus navíc ke knize získáte atrapu staré německé papírové bankovky z dob Protektorátu Čechy a Morava. Já ji využila jako praktickou záložku a později se dozvěděla pravý důvod, proč je bankovka ke knize přidaná.

A teď k obsahu

Povídky Zdeňka Svěráka jsou pro mě vždy inspirativní a nutí mě k zamyšlení či zavzpomínání. I tato kniha nebyla jiná. Očima malého chlapce Edy se doslova přemístíte do minulosti. V období Protektorátu žije Eda se svými rodiči v Praze. Jeho otec je vlastenec tělem i duší, a tak poslouchání nepřátelského rozhlasu mu není cizí. Ovšem Edu nenapadne nic jiného, než že zcela doslova do světa vytroubí, jakou trestnou činnost jeho tatínek provozuje. Aniž by tušil, dostane se celá rodina do problémů a to je právě čas, kdy musí z velkého města odejít na vesnici.

Eda se najednou ocitá na zcela novém místě. Zažívá svou první lásku, ale také chvíle plné traumat a problémů. K tomu mu nepřidá ani jeho strýc, kterému říkají Vlk a který je považován za černou ovci rodiny.

Pokud vás tedy zajímá, proč v knize Po strništi bos najdete starou německou bankovku, a na kolik je příběh smyšlený a na kolik pravý, přečtěte si tento titul. Času vám moc nezabere a vy sami si tak utvoříte obrázek o tom, co je pravda a do jaké míry je to jen Svěrákova fantazie.

Knížku Po strništi bos od Zdeňka Svěráka vydalo nakladatelství Fragment a vy jí ještě stále můžete vyhrát v naší vánoční soutěži.

Reklama