Vychází kniha Města v Českém Slezsku, která mapuje 100 let novodobého Českého Slezska

Vážení čtenáři, rádi bychom vás informovali, že 21. února 2018 vyjde nová knížka Evy Tvrdé s názvem Města v Českém Slezsku. 100 let novodobého Českého Slezska, 1918 – 2018. Kniha bude ve stejný den ve stejný den od 16:30 pokřtěna v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě.

Eva Tvrdá v loňském roce navštívila 34 měst Českého Slezska, mobilem vyfotila jejich současnou podobu a o každém městě napsala pojednání o historii i současnosti. Díky tomu autorka jedinečným způsobem zachytila charakter současného Českého Slezska, genius loci jednotlivých měst i částí tohoto málo známého regionu. Eva Tvrdá nyní čtenářům předkládá aktuální svědectví o stavu Českého Slezska po stu letech jeho existence.

„Slezsko je nejtajemnější zemí střední Evropy. Většina lidí už o Slezsku slyšela, málokdo ale ví, kde přesně Slezsko leží a jakou má historii. Kam byste se vydali, kdybyste Slezsko chtěli navštívit? Většina Čechů by zamířila kamsi na Moravu, Morava a Slezsko totiž v představách většiny Čechů splývají,“ říká spisovatelka Eva Tvrdá.

Prostřednictvím knihy „Města v Českém Slezsku. 100 let novodobého Českého Slezska, 1918 – 2018“ se nyní nabízí jedinečná příležitost, jak poznat rozmanité, krásné a tajemné Slezsko. Šedesátistránkovou knihu zakoupíte za 150 Kč u vybraných prodejců a na stránce www.evatvrda.cz.

obalka2.indd

Prozaička Eva Tvrdá

Spisovatelka Eva Tvrdá žije a tvoří v opavském Slezsku. Její nejznámější knihy jsou Dědictví, Třešňovou alejí a Okna do pokoje. Knihy vyšly v roce 2011 jako soubor pod názvem Slezská trilogie. V roce 2015 Eva Tvrdá vydala knihu Pandořina skříňka, která je volným pokračováním knihy Dědictví, a v roce 2018 obě knihy vyšly jako soubor pod názvem Slezské století.

Paní Eva Tvrdá svou pravidelnou tvorbou obohacuje také magazín i-Senior.cz. V pravidelných článcích z pera Eva Tvrdé se můžete dozvědět o lidové slovesnosti, pranostikách o počasí, historii slavných detektivek či si exkluzivně přečíst některé povídky v seriálu Fajne kafe.

Z dalších knih: Hravé příběhy (2008, 2011), Nenápadný půvab Slezska (2009), Viva la Revolución? (2011), Pohádka o červené kostce (1996, 2011), Andělé, tabulky a sny (2013), Mrtvou neměl nikdo rád (2017), Města v Českém Slezsku (2018).

Knihy Nenápadný půvab Slezska a Dědictví byly přeloženy do polštiny. Více informací o spisovatelce a autorských čteních naleznete na www.evatvrda.cz.

Eva Tvrdá
Reklama