Varování před prodejci detektorů kouře

Tentokrát vám přinášíme varování před prodejci detektorů kouře, kteří se často vydávají za hasiče nebo se odvolávají na známost a doporučení velitele hasičské jednotky vaší obce nebo města. Tato informace mnohdy otvírá dveře  domů důvěřivých spotřebitelů.

Reklama

Tito prodejci nabízí hlásiče kouře za nehorázné předražené ceny se slovy, že zrovna dnes ve vaší obci probíhá tato výhodná prodejní akce, která již nebude opakována. S těmito podvodníky jsem se před časem setkal u svých domovních dveří osobně. Jsou velice vtíraví a nedají si nic vymluvit, proto buďte důslední a nepouštějte si je do domu. Aktivita prodejců byla hlášena v Moravskoslezském kraji, není vyloučeno, že působí po celé České republice.

Prodejci se odvolávají na vyhlášku č. 23/2008 Sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb ve znění pozdějších předpisů, avšak podle této vyhlášky je nutno vybavit hlásičem kouřem rodinné domy, bytové domy a některé další druhy vybraných staveb určených pro bydlení zkolaudovaných po 1. červenci 2008. Na stavby zkolaudované před 1. červencem 2008 se tato vyhláška nevztahuje.

Nehledě na to, že hlásiče kouře pořídíte u specialistů mnohem levněji.

Pokud jste již takové nabídce podlehli, můžete do 14 dnů odstoupit od smlouvy, bez udání důvodu, sankcí a pokut. Toto má však jeden háček. Prodejci se často skrývají za záminku, že si je spotřebitel výslovně pozval za účelem sjednání smlouvy. U takového postupu není dána možnost odstoupení od smlouvy po dobu 14 dnů! Dokazování, že jste si prodejce nepozvali, bývá velice složité, proto opět buďte obezřetní a mějte vždy oči otevřené.

V případě problémů můžete kontaktovat

Sdružení obrany spotřebitelů Moravskoslezského kraje
Tel/fax.596 111 252, mobil 608 722 582
ostrava@sos-msk.cz

i-Senior.cz

Reklama