Údržbář s uklízečkou překvapili cestující na nádraží zpěvem operních árií

Cestující na hlavním nádraží v Praze byli minulý pátek svědky nezvyklého překvapení. Z davu lidí procházejících vestibulem vystoupili údržbář, uklízečka, cestující s lyžemi či policista, kteří zazpívali operní árie.

Překvapení cestující, kteří v tu dobu čekali na spoj nebo mířili do práce, nevěděli, co se děje. Muž oděný v modrých montérkách a stojící na štaflích rozezněl vestibul nádraží operní árií. K němu se přidal cestující s lyžemi, maminka s dítětem i aktivní uklízečka. Aby toho nebylo málo, do operních zpěvů se zapojil i přihlížející policista.

Že si z vás utahujeme? Nikoliv! Vše se opravdu stalo. Přihlížející cestující nejdříve nemohli uvěřit svým uším a marně hledali odpovědi na otázku: Čím to, že údržbář umí tak znamenitě operu?

Po chvíli se vše vyjasnilo. Za údržbáře, uklízečku i policistu se převlékli sólisté ze Státní opery a z Opery Národního divadla. Touto akcí, která je ze zahraniční označována jako flashmob, upozornili umělci na plánované znovuotevření Státní opery, jejíž budova byla kvůli rekonstrukci od března 2017 pro veřejnost uzavřena. Slavnostní znovuotevření Státní opery proběhne 5. ledna 2020.

Podívejte se, jak zpěv sólistů probíhal.

Reklama