Tipy na dřevěné vánoční dárky pro vnoučata

Zdroj: Pixabay.com

Vyznat se v dnešní době v nabídce hraček je kumšt. Nabídka je opravdu široká a děti chtějí všechno a hned. Vybrat tak pro ně ten pravý dárek pod stromeček není nic snadného. Pokud stále ještě tápete, co svým vnoučatům letos naježit, pak pro vás máme malou dávku inspirace v podobě interaktivních a vzdělávacích hraček.

Reklama

Vybrali jsme pro vás několik tipů, kterými uděláte radost jak úplně těm nejmenším, tak i školákům. Něco je vhodné pro batolata, něco jiného zas pro předškoláky. Všechny hračky však spojuje jedno, a to dřevo.

Tahací kačer a dřevěné kostky pro nejmenší

Zdroj: Bambinot.cz
Zdroj: Bambinot.cz

Dítko sotva chodí, teprve se batolí, a přesto je hbité a zvědavé. Co mu tak k poznání okolního světa pořídit parťáka v podobě tahacího kačera? Je samozřejmě možné nadělit i tahací dřevěnou včelku, pejska, draka nebo rovnou celou kachní rodinku. S dřevěnými kamarády jsou první krůčky snazší.

U klasiky zůstaneme a tentokrát vám nabídneme dřevěné kostky. Ty nejenže zabaví úplně ty nejmenší, ale zároveň slouží k rozvoji jemné motoriky dítěte a rozvíjí představivost.

TIP: Pro děti kolem prvního roku a jejich rodiče budou skvělým a zároveň originálním dárkem krabičky na zuby. Sada dvanácti dřevěných krabiček je krásnou vzpomínkou na první zoubky.

Didaktické hračky pro školkové děti

Zdroj: Bambinot.cz
Zdroj: Bambinot.cz

Didaktické hračky ocení zas předškoláci. Rozeznávání tvarů, poznávání zvířátek a barviček je pro školkové děti velmi důležité. Vybrat proto můžete buď jednotlivé hračky, které jim s učením pomohou nebo sadu různých motorických hraček.

Didaktické hračky ze dřeva pomáhají v rozvoji logického myšlení, smyslů a zručnosti. Učí děti jazyky, počty, čísla a písmena.

TIP: Mnoho předškoláků chce být do první třídy řádně připraveno, proto jistě ocení i dřevěné výukové pomůcky v podobě hodin a počítadla.

Konstrukční sady pro malé školáky

Zdroj: Bambinot.cz
Zdroj: Bambinot.cz

Děti školou povinné je důležité udržovat v neustále bystrosti. Nejlepší jsou proto pro ně vzdělávací hračky, díky nimž se snadno naučí celou abecedu i násobilku. K tomu jim pomohou hravé dřevěné puzzle a jim podobné edukativní hračky.

Nejen kluky, ale i holky jistě pod vánočním stromečkem potěší stavebnice a nejrůznější konstrukční sady vhodné pro školáky prvního stupně základní školy.

Tak co vybrali jste si z naší nabídky dřevěných hraček? Najdou letos vaše vnoučata pod stromečkem některou hračku ze dřeva?

Reklama