Spisovatelka Eva Tvrdá vydala druhou detektivku v žánru Silesia Noir s názvem Dlužná částka

Česká spisovatelka Eva Tvrdá v těchto dnech vydala svou druhou detektivku v žánru Silesia Noir. Kniha s názvem Dlužná částka provede čtenáře temnou Ostravou i jejím okouzlujícím okolím. V českém Slezsku je Eva tvrdá průkopnicí žánru Silesia Noir, který pochází z polského Slezska.

Detektivní kniha Dlužná částka je druhou knihou v žánru Silesia Noir, kterou spisovatelka Eva Tvrdá uvedla na trh. Před dvěma lety autorka vydala první knihu v žánru Silesia Noir s názvem Mrtvou neměl nikdo rád. Záhy se kniha stala úspěšnou a sklidila výborný ohlas od kritiků i čtenářů a získala čestné uznání od České asociace autorů detektivní literatury.  

Nová detektivka Dlužná částka na knihu Mrtvou neměl nikdo rád nenavazuje. Děj se ale opět odehrává v Ostravě a jejím okolí. A právě ostravské reálie dodávají detektivce jedinečné kulisy plné temných industriálních zákoutí.

„Nová kniha se nese ve stylu Silesia Noir. Nečekejte sadismus ani potoky krve, hlavní hrdina, bývalý policista Honza Novák, vám odvypráví příběh, který by se mohl stát kdykoliv i ve vašem okolí,“ říká spisovatelka Eva Tvrdá.

Prostřednictvím vyprávění hlavního hrdiny dostává čtenář příležitost dostat se do prostředí Ostravska. Hlavní hrdina s osobitou láskou k průmyslové šedi vypráví příběh s pocity dinosaura, který zatím ještě nehodlá vymřít. Honza Novák glosuje dění kolem sebe a dává tak příběhu svéráznou syrovou poetiku. „Nejsem žádný mudrc a mám rád, když je v životě jasno. Takové ty řečičky o jemných nuancích mi nic neříkají. Jemné nuance dělají z lidí neurotiky, viděl jsem jich za svůj život víc než dost. Nuance sem, nuance tam, špína je špína a žádná nuance ji nezmění. Na špínu platí jedině úklid. Jo, můžete namítnout, že jsem hrubián, a zřejmě i budete mít pravdu, ale jak jsem říkal, nejsem žádný mudrc a mám rád v životě jasno,“ říká v knize Dlužná částka Honza Novák.

Kniha Dlužná částka vyšla v nakladatelství Littera Silesia. Knihu zakoupíte na www.knihcentrum.cz.

Co skrývá žánr Silesia Noir?

Silesia Noir je označení pro literární žánr detektivních knih, které převážně vznikají v polské části Slezska. Společnými znaky tohoto žánru jsou industriální zákoutí i slezské nářečí. V české části Slezska je spisovatelka Eva Tvrdá průkopnicí žánru Silesia Noir.

Nová kniha bude představena v centru Ostravy

Nová detektivní kniha Dlužná částka bude autorkou představena 19. února v 16:00 v KNIHCENTRUM Ostrava. Spisovatelku Evu Tvrdou můžete dále vidět na Ostravském knižním veletrhu, který se uskuteční 1. – 3. března 2019.

Kniha Dlužná částka vyšla v nakladatelství Littera Silesia. Knihu zakoupíte na www.knihcentrum.cz.

Reklama