Soutěž o knižní novinku Očima vidět od autorky Evy Tvrdé

Vážení čtenáři, ve spolupráci se spisovatelkou Evou Tvrdou přinášíme soutěž o knižní novinku Očima vidět.

Spisovatelka Eva Tvrdá se v knize Očima vidět vrací k tématu svého kraje v citově silné novele, v níž přináší příběh formou vyprávění pro vnuka. Zvláštností knihy je její dvojjazyčnost. Čtenář má možnost přečíst si příběh v češtině a poté i v laštině, spisovném jazyce, který ve 20. století vytvořil na základě původního jazyka slezskomoravské oblasti básník Óndra Łysohorsky a který Eva Tvrdá aktualizuje o živé zbytky původního jazyka západolašské oblasti.

O autorce

Prozaička Eva Tvrdá pochází z opavského Slezska. Je autorkou jedinečných knižních povídek z mnoha žánrů a autorkou dvou televizních dokumentů – Dědictví a Viva La Revolución. Na magazínu i-Senior.cz si můžete přečíst část autorské tvorby Evy Tvrdé. Část příběhu z knihy Očima vidět jste si již dříve mohli přečíst na stránkách i-Senior.cz v šestidílné knižní ukázce.

Vedle úspěšných povídek spisovatelka Eva Tvrdá připravila pro magazín i-Senior.cz literárně naučné rubriky Putování slezskými městy, Lidové pranostiky, Historii detektivek či Lidovou slovesnost.

Soutěžní otázka:

Na který významný rod v knize Očima vidět vzpomíná hlavní vypravěčka?

Více informací o autorce a nápovědu naleznete na stránkách nakladatelství Littera Silesia.

Odpovědi zasílejte na e-mail i-senior@email.cz do 8. 3. 2020. Do předmětu e-mailu uveďte Očima vidět.

Očima vidět, autorka: Eva tvrdá, foto: i-Senior.cz
Očima vidět, autorka: Eva tvrdá, foto: i-Senior.cz
Reklama