Soukromé doučování pomáhá dohnat covidový školní rok. 2+2 škola matematiky otevřela novou pobočku v Brně

Doučování v Českých Budějovicích. Foto: 2+2 škola matematiky

Omezení prezenční výuky v loňském školním roce zanechalo u žáků a studentů výrazné mezery ve vzdělání. Podle odborníků se učivo bude dohánět po celý letošní školní rok. Rychleji dohnat zameškanou látku pomůže vašim vnoučatům soukromé doučování. A zájem je velký. Například 2+2 škola matematiky, která se specializuje na doučování všech předmětů základní a střední školy, otvírá novou pobočku v Brně.

Reklama

Loňský školní rok poznamenaný covidem zanechal u dětí výrazné mezery ve vzdělání. Podle poslední zprávy České školní inspekce má velké mezery ve znalostech a dovednostech minimálně 36 a půl tisíce žáků základních škol a 18 tisíc středoškoláků.[1] České školy byly zavřené nejdéle v celé Evropě. Distanční výuky se navíc podle odhadů nezúčastnilo až 50 tisíc dětí.

Přesto mnohé děti a jejich zodpovědní rodiče situaci nepodceňovali a děti dávali na soukromé hodiny doučování. „Od začátku covidu jsme přešli během týdne na online výuku. S krátkými přestávkami jsme učili online až do letošního května. Za tu dobu jsme odučili tisíce lekcí online,“ říká Milan Šťastný, ředitel 2+2 školy matematiky v Český Budějovicích, který dále vede pobočky soukromého doučování v Plzni, v Písku a nově také v Brně.

Doučování pomáhá rychleji dohnat zameškanou látku

Příští měsíce se ve většině škol ponesou v rytmu intenzivního doučování. Bude to ale stačit? A co dělat, když dítě nebude stíhat školnímu tempu?

Řešením jsou individuální lekce doučování, které poskytuje 2+2 škola matematiky. Škola se specializuje na individuální i skupinové doučování všech předmětů základních a středních škol. „V letošním školním roce nabízíme jak společnou výuku v učebnách, tak i online výuku. Záleží vždy na individuálních potřebách dětí a preferencích i časových možnostech rodičů,“ vysvětluje Milan Šťastný.

Milan Šťastný, ředitel 2+2 školy matematiky v Brně, Plzni, Písku a Českých Budějovicích. Foto: 2+2 škola matematiky

Soukromé vyučování připraví žáky na přijímací zkoušky a maturity

Ve 2+2 škole matematiky se kromě doučování věnují také přípravě na přijímací zkoušky na střední školy a maturitní přípravě. V loňském školním roce dosáhli žáci s odbornou přípravou ve 2+2 škole matematiky 98% úspěšnosti v přijetí na vybrané školy. Z toho 38 % žáků bylo přijato na obě školy, na které se hlásili.

„Tato škola skvěle pomohla připravit naši dceru na přijímací zkoušky. Ze 101 uchazečů byla osmá,“ píše v recenzi na českobudějovickou 2+2 školu matematiky Jitka Matoušová. Kvalitu vyučování a lidský přístup tentokrát v plzeňské pobočce chválí i Lenka Adamová: „Synovi se díky skvělé podpoře podařilo minulý rok nejen úspěšně dostat na osmileté gymnázium, ale zároveň si vypěstoval velmi dobrý vztah k matematice.“

Součástí příprav jsou také mezi žáky oblíbené přijímací zkoušky nanečisto, které děti připraví na průběh přijímací zkoušky. Na zkouškách nanečisto se děti zároveň seznámí s časovým limitem a správným rozvržením jednotlivých úkolů.

Přijímací zkoušky nanečisto. Foto: 2+2 škola matematiky

2+2 škola matematiky otevírá novou pobočku v Brně

Pro vzrůstající zájem o soukromé doučování otevírá 2+2 škola matematiky novou pobočku doučování v Brně. V celkovém počtu českých škol 2+2 matematiky se jedná již o šestnáctou pobočku. 2+2 škola matematiky v Brně má učebny v centru města v Paláci Morava na Malinovského náměstí 4.

„V naší nové brněnské pobočce nabízíme zavádějící ceny doučování, díky kterým jsme výrazně levnější než konkurence,“ dodává Milan Šťastný, ředitel 2+2 školy matematiky v Brně. Individuální hodinová lekce stojí 350 Kč. Za skupinovou lekci k přípravě na přijímací zkoušky, nebo maturitu zaplatí zájemce 260 Kč za hodinu. Přičemž ve skupině jsou maximálně čtyři studenti.

Výhled z 2+2 školy matematiky v Brně na Mahenovo divadlo. Foto: 2+2 škola matematiky

Individuální soukromé doučování se tak stává efektivním nástrojem pro doplnění mezer ve vzdělání i k odborné přípravě na přijímací zkoušky a maturity. Přečtěte si také tři rady, jak vnoučatům ulehčit začátek školního roku.

[1] Zdroj: Seznam Zprávy

Reklama