Tři rady, jak vnoučatům ulehčit začátek školního roku

2+2 škola matematiky Liberec

Začátek školního roku je pro většinu dětí komplikovaný. Po dvou měsících prázdnin doprovázených volnějším programem, opět přichází pravidelný režim s brzkým vstáváním. Víte, že z pozice prarodiče můžete pozitivně ovlivnit, jak vaše vnouče zahájí školní rok? Poradíme několik základních pravidel, aby byl začátek školy pro vaše vnoučata co nejpříjemnější.

Reklama

3 rady pro úspěšný start nového školního roku

Start nového školního roku je stresující nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Víte ale, že i z pozice prarodiče můžete ovlivnit, jak vaše vnoučata zahájí školní rok? Dodržením základních pravidel pomůžete předejít vypjatým situacím, kdy na sebe navzájem naráží rozdílné výchovné metody rodičů a prarodičů. Zklidněním vypjatých rodinných situací a hlavně dobře mířenou radou přispějete k tomu, že vnoučata zvládnou začátek školního roku na jedničku.

V žádném případě dítě školní docházkou nestrašte, pouze tím vyvoláte negativní emoce a strach“, říká Milan Šťastný z 2+2 školy matematiky a dodává: „Školáka naopak pozitivně motivujte a vzbuďte v něm sebedůvěru. Pomůžete tím překonat obavy ze začátku školního roku, strach z učitelů i z některých spolužáků. Zároveň nechte dětem vybrat si školní pomůcky s jejich oblíbenými motivy. S novým penálem nebo taškou se budou do školy více těšit,“ vysvětluje Milan Šťastný.

Pokud u vás vnoučata trávní poslední prázdninové dny, dopředu se s nimi domluvte na pravidelném programu, který bude začínat již od osmi hodin. Program nemusí být na celý den, stačí ranní rozcvička, sběr hub nebo krmení domácích zvířat. Cokoliv, co pro děti bude příjemnou aktivitou, kterou začnou den. Nenásilnou formou tak vnoučata připravíte na brzké vstávání do školy.

  • Vnoučata školní docházkou nestrašte.
  • Školáka pozitivně motivujte.
  • Režim dřívějšího vstávání pozvolna nastavte dříve, než začne škola.

Co dělat, když dítě školnímu tempu nestíhá?

První školní dny patří především opakování učiva, přebírání knížek a seznámení s organizací školního roku. Tyto úvodní dny ale rychle pominou a dříve než se děti adaptují, začíná ostrá výuka nové látky.

Milan Šťastný, 2+2 škola matematiky

A právě v těchto dnech je běžné, že děti nestíhají tempo výuky. „Nejlepší je problémy ve výuce podchytit hned ze začátku a nečekat na čtvrtletní písemky. Rychlejší tempo lze snadno dohnat ať už domácí výukou nebo soukromým doučováním. Dítě své spolužáky nejenže dožene a opraví si špatné známky, zároveň se nebude cítit odstrčeně a pod stresem, že látce nerozumí a nestíhá svým kamarádům,“ vysvětluje Milan Šťastný majitel 2+2 školy matematiky Plzeň, který zároveň provozuje 2+2 školu matematiky v Českých Budějovicích a nově také v Liberci.

  • Starosti s novou látkou podchyťte na začátku.
  • Rychlé tempo výuky snadno doženete doučováním.

Kvalitní doučování v přátelském prostředí poskytuje 2+2 škola matematiky

2+2 škola matematiky je zaměřena na doučování žáků základních i středních škol. Kromě matematiky specializované vzdělávací centrum doučuje český jazyk, fyziku, chemii a cizí jazyky. Vedle individuálního i skupinového doučování 2+2 škola matematiky České Budějovice a další její pobočky pomáhají s pravidelnou přípravou na maturitu, přijímací zkoušky na střední a vysoké školy a přípravou na opravné zkoušky. Samozřejmostí je pravidelné doučování látky ve škole, s kterou má žák problémy.

Pro žáky devátých tříd máme vytvořené vlastní výukové materiály podle testů Cermat. Díky odbornému přístupu a zkouškám nanečisto se úspěšnost studentů připravující se na přijímací zkoušky pod hlavičkou 2+2 školy matematiky vyšplhala na více než 95%, a to je skvělé číslo“, říká Milan Šťastný.

2+2 škola matematiky

Nově otevřené doučování v Liberci

Síť 2+2 školy matematiky zahrnuje celkem 12 poboček. Vedle doučování v Plzni, Českých Budějovicích, Táboře, Písku a v dalších městech od 1. září otevře své dveře žákům v pořadí 13. pobočka. Nová pobočka zahájí doučování v Liberci v moderní učebně na ulici Husova 21/13.

2+2 škola matematiky Liberec nabídne doučování matematiky, fyziky a také doučování českého jazyka, angličtiny i němčiny. Vyučování bude jako v ostatních pobočkách probíhat individuálně nebo skupinově max. po třech studentech. Cena za vyučovací hodinu matematiky je 155 Kč v případě skupinové a 220 Kč v případě individuální výuky, která trvá 60 minut. Pro zájemce je na ukázku vždy první lekce zdarma.

„První vyučovací lekce je zdarma, proto neváhejte a přijďte se s dětmi podívat na doučování, které je bude bavit. Ostatně naším heslem je: Bojujeme za úsměv a dobré známky,“ uzavírá majitel 2+2 Školy matematiky Milan Šťastný. Více informací se o 2+2 škole matematiky dozvíte na www.2plus2liberec.cz.

2+2 škola matematiky České Budějovice

Reklama