Senioři, kteří v loterii vyhráli miliony: Jak jim výhra změnila život?

zdroj: Pixabay.com

Sníte o výhře v loterii? Přejete si zabezpečit svou rodinu a mít do konce života vystaráno? A jste skutečně na výhru připraveni? Přečtěte si příběhy seniorů, kteří vyhráli stovky milionů korun. Jak jim výhra změnila život?

Reklama

Před několika dny vyhrál v americké loterii šestašedesátiletý Charles W. Jackson 344 milionů dolarů, přibližně 7,8 miliardy korun. Jedná se o jednu z největších výher v historii USA. Jelikož se Charles Jackson rozhodl výhru vyplatit ihned a nikoliv v třicetileté rentě, získá přibližně pět miliard korun. Po odečtení federální a státní daně, které dohromady činí 30,5 %, získá Charles Jackson 3,6 miliardy korun.

Část z výhry plánuje Charles Jackson věnovat na charitu a jeden milion dolarů věnuje svému bratrovi. S tím si ostatně již v mládí slíbili, že pokud jeden z nich vyhraje, pak se s druhým rozdělí. Šťastný senior věří, že jeho i manželku výhra příliš nezmění. Jak se jejich život bude vyvíjet, ukáže až čas.

Díky matematice vydělali senioři na loterii půl miliardy

Seniorský pár Jerry a Marge Selbee postupně v loterii vydělali 26 milionů dolarů, přibližně přes půl miliardy korun. Nešlo však o dílo náhody, ale o dobře plánovaný a legální trik. Jerryho, vystudovaného matematika, zaujala nová loterie, která umožňovala takzvaný rolldown. Jedná se o situaci, kdy pokud do určité doby nedojde k trefení všech výherních čísel, dojde k rozdělení jackpotu mezi více sázejících s největším počtem uhodnutých čísel. Jerry si jednoduše počkal, až sázková společnost vyhlásí rolldown a poté si vsadil několik stovek tiketů. Věděl, že pravděpodobnost rozdělení výhry hraje v jeho prospěch. Při prvním takovéto sázce proměnil 1 100 vsazených dolarů na výhru 1 900 dolarů.

S manželkou svůj plán postupně rozvinuli a takto začali sázet ve velkém. Dokonce si k tomu zřídili firmu se zaměstnanci, kteří tikety vyplňovali. Celkem si seniorský pár přišel na sumu přesahující půl miliardy korun. Kvůli jejich způsobů sázení dokonce loterijní společnost zkrachovala a pár byl v hledáčku vyšetřovatelů. Prokázalo se však, že tento typ sázení byl legální. Vyhrané peníze rozdělil pár ve své rodině, nechal vystudovat pravnoučata a pravidelně financuje prospěšné aktivity ve svém okolí. Práva na příběh Jerryho a Marge odkoupilo filmové studio, které o jejich zbohatnutí pravděpodobně natočí film.

Manželé darovali výhru 200 milionů nemocnicím a farnostem

Ve známost vešel také příběh kanadských manželů Violet a Allena Large, kteří před devíti lety vyhráli v přepočtu 200 milionů korun. V penzi byl pár společně od roku 1983. V době výhry bylo Violet 80 let a podstupovala léčbou rakoviny. „Vedlo se nám docela dobře, nebyli jsme milionáři, ale nic nám nechybělo. Ty peníze, které jsme vyhráli, nebyly podstatné, máme jeden druhého,“ později prohlásil o tři roky mladší Allen Large. V době těžké životní zkoušky manželé pravděpodobně vnímali výhru jako druhořadou záležitost.

Možná i z toho důvodu se rozhodli podstatnou část darovat na charitu.  Část výhry rozdělili rodině a dále obdarovali nemocnice ve městech Lower Truro a Halifax, charitativní organizace, místní hasičskou stanici, Červený kříž či místní kostely a hřbitovy. Zpětným pohledem manželé své štědrost nelitují.

A co vy? Víte, jak byste s případnou výhrou naložili?

Reklama