Rozhovor s Monikou Žídkovou nejen o soutěžích krásy

V roce 1995 se stala Miss České republiky, následně vyhrála v soutěži Miss Europe a před nedávnem ji její fanoušci zvolili za nejoblíbenější Miss v historii. Správně tušíte, že je řeč o Monice Žídkové, se kterou vám dnes přinášíme rozhovor nejen o soutěžích krásy.

 

Čtenáři Vás poprvé mohli vidět v Miss ČR. Jak na tuto soutěž vzpomínáte dnes?

Jako sedmnáctiletá studentka, kterou do soutěže přihlásila maminka. Dnes už je to 16 let zpátky, což už je pěkně dávno. Ale vzpomínám na ty pozitivní věci, jako jsou kamarádky, zahraniční cesty, na příjemné lidi. V tomto věku Vám ještě chybí životní zkušenosti a berete to jako zpříjemnění dospívání. To, že mě titul Miss bude pronásledovat celý život, mě v tu chvíli ani nenapadlo.

Letos jste se stala nejoblíbenější Miss v historii. Co pro Vás toto ocenění znamená?

Ocenění si velice vážím, už jen proto, že hlasovali diváci a na výběr měli 20 nádherných ženských. Bylo to pro mě fascinující a hlavně ukazatel toho, že si mě lidé pamatují. I přesto, že vítězek „missích“ soutěží je moc a i já v tom ztrácím přehled.

Zazářila jste také v soutěži StarDance II … když hvězdy tančí. Bylo pro Vás těžké naučit se choreografii nebo jste měla dobrou přípravu z dřívějška?

Nikdy jsem do tanečních nechodila, jen jsem si občas s manželem střihla taneček na plese. Tanec je nádherná záležitost a ohromná dřina. Ale pokud tomu propadnete, pak na celý život. Jsem ráda, že jsem si to mohla vyzkoušet a dodnes vzpomínám na bezvadnou partu lidí kolem – Marek Eben, Tereza Kostková, Lenka Filipová, Aleš Valenta, Robert Záruba nebo hrozně skromná Štěpánka Hilgertová. Byla to výborná parta lidí a báječné 3 měsíce.

Bohužel kvůli nehodě Vašeho tanečního partnera jste soutěž musela opustit. Určitě ale byly chvíle, na které vzpomínáte ještě dnes. Můžete se s námi podělit o nějakou „vtipnou historku z natáčení“?

Vtipných situací bylo určitě hodně, ale taky slziček, když někdo vypadl. Například jedno odpoledne nás Táňa Vilhelmová vytáhla na Matějskou pouť a řádili jsme jako malé děti. Hodně jsme se také nasmáli, když Marek Eben připravoval komentáře a na zkouškách nám je neřekl, nechal si to jako překvapení na živé vysílání.

Mohli jsme Vás pravidelně vídat v České televizi v pořadu Dobré ráno. Jak jste se k moderování dostala? Líbila se Vám práce moderátorky?

Nabídka přišla přímo z České televize z Ostravy, kde hledali nové dvojice pro ranní vysílání. Dobré ráno jsem vysílala 2 roky s bezvadným moderátorem Radkem Erbenem, který vysílá v rádiu a hodně jsem se od něj naučila. Přišla nabídka a do měsíce se živě vysílalo, měla jsem štěstí na lidi kolem. Všechny nás pak mrzelo, že vše končí, ale takový je televizní život, je potřeba měnit a inovovat. Práce moderátorky mě moc bavila, možná se objeví něco dalšího.

Bylo pro Vás těžké zvyknout si na brzké ranní vstávání na natáčení?

Nástup v maskérně byl 4.30 hod., takže budíček jsem měla na 3 hod. Vzhledem k tomu, že si den dopředu děláte přípravu, večer jsem se učila texty nebo hledala na internetu informace k hostům, tak se o spánku nedá moc mluvit. Já mám naštěstí rána hrozně ráda, to ticho, zpěv ptáků a prázdné ulice.

I přes Vaši velkou popularitu jste vždy zůstala věrná Vašemu rodnému kraji. Nikdy Vás nelákalo bydlet třeba v Praze, kde byste měla blíže ke všem pracovním příležitostem?

Já jsem ráda, že jsem v Kravařích zůstala, mám tady spoustu známých a kamarádů a pokud potřebuji, tak si do Prahy zajedu. V době, kdy jsem mohla odejít, jsem začala studovat vysokou školu a nechtěla jsem měnit. Tenkrát se jezdilo nejenom do Prahy, ale po celé republice, pořádaly se přehlídky v Jihlavě, Znojmě, Strakonicích. Teď je toho o hodně míň.

Na Hlučínsku jste královnou Prajzska, co pro Vás tento čestný post obnáší?

Nápad vznikl v době, kdy byl Bolek Polívka Valašským králem a všichni tvořili různá království a spolky. Já jsem Prajzská grófka a spadá pode mě Prajzsko a část Hlučínska. Máme pasy i razítka, v dobových šatech mě uvidíte na velkých akcích v kraji.

Přes mnoho Vašich aktivit vedete také v Ostravě s manželem firmu Miss Cosmetic, jak je obtížné vše skloubit dohromady a přitom se ještě dostatečně věnovat rodině?

Občas je to kámen úrazu, jakmile jsme spolu v práci, často si nosíme pracovní problémy domů a ne vždy se shodneme na výsledku. Pak je dusno i doma a docela zbytečně. Naštěstí máme na starosti každý jiné odvětví. Výhodou je, že můžu pracovat z domu a ušetřit tak čas pro rodinu.

Mottem Vaší společnosti je „Každý člověk je úspěšný dle toho, kolik si v životě splní naplánovaných cílů…“. Jaké máte Vy do budoucna ještě naplánované cíle?

Já už moc neplánuji, raději se snažím užít si přítomnost. A pokud vyjde nějaká práce či romantický víkend, tak to beru jako bonus, než se strachovat, že něco nevyjde či budou nemocné děti. Teprve teď jsem dokončila své nové webovky a to je 16 let od Miss. Tak raději neplánovat…..

[album: http://www.i-senior.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/Monika Zidkova/]

i-Senior.cz

 

Reklama