Rozdíl v rodičovském příspěvku pro děti do 4 let doplatí senioři

Penze, zdroj: pixabay.com

Zvýšení rodičovského příspěvku z dosavadních 220 tisíc na 300 tisíc korun, které by se mělo vztahovat na děti narozené po prvním lednu 2020, zvedlo ze židle mnoho matek. Ty požadují, aby rozdíl 80 000 korun dostali také rodiče s dětmi do čtyř let. K tomu potřebuje ministerstvo práce a sociálních věcí přibližně 8 miliard. Ministerstvo nyní přišlo s řešením. Rozdíl doplatí senioři.

Reklama

Ministerstvo práce a sociálních věci přišlo v posledních hodinách s řešením, jak zvládnout nápor matek požadujících vyšší rodičovský příspěvek. Přibližně 8 miliard, které chybí v rozpočtu, by měli zaplatit senioři. Konkrétně se v kuloárech mluví o tom, že by se každému důchodci strhávalo 20 % měsíčně ze starobního důchodu. A to po dobu čtyř let. Kontroverzní návrh bude dnes řešit vláda.

Doufáme, že této zprávě nevěříte. Jedná se totiž o aprílový žert a zároveň upozornění na hrozící rizika dezinformací.

Magazín i-Senior.cz bojuje proti šíření dezinformací snahou o informování a vzdělávání čtenářů. Více informací o bezpečném užívání internetu se dozvíte v naší speciální rubrice Kybernetická gramotnost.

Závěrem přinášíme několik zásadních rad pro rozeznání relevantní zprávy od takzvaných Fake News neboli dezinformačních zpráv. Dříve než kterékoliv zprávě uvěříte:

  • zohledněte důvěryhodnost média, na kterém byla zpráva publikována,
  • snažte se určit zdroj, odkud zpráva pochází,
  • zprávu ověřte z více nezávislých zdrojů,
  • zapojte svůj vlastní rozum a kritické myšlení.

Přejeme krásného apríla a co nejméně dezinformací.

Reklama