Richard Gere slaví narozeniny. Bude v 69 letech znovu otcem?

Americký filmový herec Richard Gere se narodil 31. srpna 1949 v Pensylvánii. Pochází z početné anglicko-irské rodiny. Má tři sestry a dva bratry, z nichž jeden je nevlastní. Právě dnes herec slaví své 69. narozeniny. A jak se zdá, možná brzy přivítá svého dalšího potomka.

Při vyslovení jména Richard Gere se všem jistě vybaví role Edwarda Lewise z romantické komedie Pretty Woman. Za tento snímek získala Julia Roberts v roli Vivien Ward Zlatý glóbus. Film byl kariérním zlomem jak pro Richarda, tak i Julii. Oba herce katapultoval mezi superstar a otevřel dveře k novým rolím. Zajímavostí je, že Richard Gere původně v Pretty Woman hrát nechtěl. K roli ho musel přemlouvat sám režisér Garry Marshall i Julia Roberts, která byla tehdy ve filmovém světě téměř neznámá.

Kariéra Richarda se netočí ale pouze kolem Pretty Woman. Herec hvězdně zazářil také ve snímcích Somersby, Prvotní strach či ve filmu Nevěsta na útěku. Za film Chicago získal v roce 2002 Zlatý glóbus. Divácky velmi atraktivní byly také snímky Proroctví z temnot, Nevěrná a dojemný film Hačikó – Příběh psa. Prozatím posledním hercovým filmem je Mládeži nepřístupno z roku 2013.

Richard Gere byl v Hollywoodu mužskou ikonou. V roce 1999 jej časopis People označil za nejsvůdnějšího muže. A v roce 2006 se stal mužem roku. Není proti divu, že o ženy neměl nouzi. Jeho manželkami byly modelka Cindy Crowford, s níž žil čtyři roky a herečka Carey Lowell, se kterou má osmnáctiletého syna. Toto manželství ale nevydrželo. Uvádí se, že Carey Lowell toužila po společenském životě, kterého se Richard Gere straní.

Od letošního dubna je třetí hercovou manželkou o polovinu mladší španělská byznysmenka Alejandra Silva. Podle spekulací médií nyní společně čekají potomka. Richard Gere se tak možná ve svých 69 letech stane jedním z nejstarších otců z řad celebrit.

Richardovi přejeme krásné narozeniny a mnoho skvělých filmových rolí!

Reklama