Půvabná jedinečnost

Po slezské straně nejvyšších vrcholků Hrubého Jeseníku stéká ve vodopádech dravá říčka Bílá Opavice. V místech, kde se zklidňuje, leží mezi vrcholy a hlubokými lesy malé lázně s poetickým jménem: Karlova Studánka.

Karlova Studánka je uváděna jako druhá nejmenší obec v České republice. Na velmi malém prostoru vyvěrá několik léčivých pramenů, v jejichž okolí vyrostly v 19. století lázeňské domy, hotely a vily.

Karlova Studánka má svůj nezaměnitelný styl. Půvab místa zvyšuje Bílá Opavice, u níž byl postaven na počátku 20. století umělý vodopád. Procházka vodami Bílé Opavice pod umělým vodopádem patří ke koloritu lázní. Od jara do podzimu otužilejší z turistů zouvají  pevné boty, brouzdají se ledovými vodami, kloužou po hladkých kamenech a někteří do ledové říčky i padají. Brouzdání doprovázejí výkřiky, smích a cvakání fotoaparátů.

Ke Karlově Studánce nepatří elegantní promenáda, horské klima šatům, oblekům a lehkým botám nepřeje. Lesoparky mezi lázeňskými budovami chtějí pevnou obuv, batoh a pohodlné sportovní oblečení. Pro dokonalé vychutnání Karlovy Studánky by měl turista přibalit do batohu také plavky k pobytu ve wellness s léčivou vodou a malý kelímek pro pití vody v pitném pavilonu.

Nadmořská výška, velmi čisté ovzduší, léčivé prameny, lesoparky a horská architektura dávají Karlově Studánce jedinečnost. A to jedinečnost velmi půvabnou.

 [flagallery gid=4 name=Gallery]

Reklama