Procvičujte paměť každý den. Jak ale trénovat, když nemáte nikoho k sobě? Vezměte si na pomoc knihu.

Zdroj: Pixabay.com

Trénovat paměť je dobré v každém věku, především pak ale s přibývajícími roky je zapotřebí si oživovat vzpomínky a být stále ve střehu. S tím vám mohou pomoci setkání, ať už s vrstevníky ve škole třetího věku nebo v nejrůznějších zařízeních. Vhod přijde i vyprávění o dětství a dospívání, kterým určitě zaujmete vaši rodinu a blízké. Jenže co dělat, když kolem sebe nemáte stále někoho, s kým byste mohli paměť procvičit? Vezměte si na pomoc knihu.

Reklama

Co takhle knížku pro vzpomínání a procvičování paměti?

Není to tak dávno, co jste si mohli na webu i-Senior.cz zasoutěžit o knihu Jak jsme vařili a jedli. V knize se čtenáři vrací ve své mysli ke starým receptům, nakupování, vybavení domácnosti, stolování, k oblíbeným jídlům i k úklidu. Zábavnou formou si tak člověk vzpomene i na to, co už dávno zapomněl.

Není jídlo to, na co byste rádi vzpomínali? Nevadí, autorky Klára Cingrošová a Klára Dvořáková vydaly v nakladatelství Portál také další tituly, které vám pomohou se vzpomínáním a procvičováním paměti. A jaké to jsou? Vlastivědná knížka a Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti. Zatímco první interaktivní kniha se zabývá důležitými událostmi z historie našich krajů, slavnými rodáky a občany, zeměpisem, tradicemi a zvyky, v druhé se témata točí kolem kalendářního roku, české historie a kultury.

Zdroj: www.obchod.portal.cz

Nebaví vás vzpomínat na minulost? Trénujte paměť jinak

Pro ty, kteří neradi vytahují staré vzpomínky, jsou v nakladatelství Portál i jiné vhodné tituly určené k procvičování paměti. Milovníci slovních hříček a českého jazyka jistě nadchne Trénink slovní zásoby pro každý věk od Jitky Suché, Cvičení mentální kondice a Trénink mentální kondice od Jany Bílkové.

Zdroj: www.obchod.portal.cz

Hraví senioři zas ocení Zábavné kvízy pro každý věk od Jitky Suché nebo 99 her pro trénink mozku u seniorů od Rosemarie Portmann.

Máte rádi logické hádanky? Pak i pro vás mají v šuplíku nakladatelství Portál schované poklady. Začneme opět českou autorkou Jitkou Suchou a jejími testy na paměť a logiku Cvičení paměti pro každý věk, nejlepší matematické a logické hádanky pak najdete v knize Martina Gardnera Jakou barvu má medvěd?.

Zdroj: www.obchod.portal.cz

O pár titulů si budete moci už brzy na našem webu zasoutěžit. Všechny knihy zmiňované ve článku najdete v nakladatelství Portál.

Reklama