Pro lepší dny současné i příští

Služovice jsou malá obec mezi dvěma slezskými městy, českou Opavou a polskou Ratiboří.  Dávného kronikáře této malé vesnice cosi vedlo k tomu, že do obecní kroniky zapsal potomkům tento vzkaz: „Chyb našich se varujte, dobro námi počaté rozmnožte pro lepší dny příští.“

 

Silná slova. Varujeme se chyb našich předků? Rozmnožujeme dobro jimi počaté pro lepší dny příští?

Dnešní hektická doba nás uzavírá do současnosti. Minulost je jako odstřižená a budoucnost se ztrácí ve světlech hypermarketů a médií. Pojďme navštívit několik míst, která byla založena našimi předky pro lepší dny příští. A pojďme se přesvědčit, že ne všechno se ztrácí ve světlech hypermarketů a médií. Zvu Vás, milí čtenáři, na malou procházku Hlučínskem, zvu Vás na místa, která kdysi lidé cíleně vytvořili, v průběhu staletí o ně pečovali a zanechali nám je k péči, k poznání a k pocitu štěstí, které vyvolává krása.

Navštivte se mnou v několika článcích rozlehlé zámecké parky v Šilheřovicích a Kravařích, menší parky v Dolním Benešově, v Chuchelné a ve Velkých Hošticích i velmi malý park v centru vesničky Oldřišov. Dopřejme si spolu během zimních týdnů několik romantických výletů na místa, která lidé kolem nás udržují pro lepší dny současné i příští.

i-Senior.cz

Reklama