Přečtěte si jedinečnou detektivku Mrtvou neměl nikdo rád

Máte rádi detektivky? A co byste řekli napínavé detektivce, odehrávající se v reálném prostředí Ostravy, ve které motiv k vraždě má téměř každý? Zní vám to lákavě? Pak vás nesmí minout jedinečná detektivka „Mrtvou neměl nikdo rád“.

Detektivní román „Mrtvou neměl nikdo rád“ napsala úspěšná prozaička Eva Tvrdá. Jedná se o její první knihu s detektivním žánrem. A rovnou můžeme s čistým svědomím říct, že se opravdu povedla! Čtenáře hned po prvních stránkách vtáhne do děje natolik pevně, že nebudete chtít s čtením přestat.

Oběť, která nikomu nechyběla

Celý děj detektivního románu se odehrává na pozadí vyšetřování vraždy Ireny Mausnerová. Irena byla pohledná žena, která z každé situace uměla vždy vytěžit maximum pro sebe. Vdala se za úspěšného podnikatele, kterým pohrdala, ale za to měla pozitivní vztah k jeho finančním účtům. Měla ráda mužskou společnost, obzvlášť když své milence mohla mistrně využít a následně jim s chutí zlomit srdce. V pracovním kolektivu byla doslova postrachem, neboť pracovala na poloviční úvazek nikoliv pro peníze, ale pouze pro zábavu a vzrušení. Ostatním kolegyním vždy musela ukázat, že je někdo více. Irena byla ukázkovým zosobněním ženy, které jsou označována za zlatokopky.

O to větší úleva pro okolí Ireny Mausnerové bylo, když se kolegyně, bývalí milenci a dokonce i manžel dozvěděli, že Irena byla zavražděna. Kdo je však vrahem? Motiv má téměř každý!

Vyšetřování na reálných místech Ostravy

Příběh je to více umocněn, neboť se odehrává ve skutečných reáliích průmyslové Ostravy. S hlavní vyšetřovatelkou poznáte nejen centrum Ostravy, ale i průmyslové kolonie a malebné okolí Hlučínska.

Kniha „Mrtvou neměl nikdo rád“ patří k odvětví literatury Silesia Noir. „Hlásím se touto knihou k proudu Silesia Noir, který vzniká v polské části Horního Slezska, kde vycházejí detektivky temné jako Slezsko samo. Moje kniha sice postrádá brutalitu, temná ale je,říká prozaička Eva Tvrdá.

Detektivní román „Mrtvou neměl nikdo rád“ můžeme s klidným svědomím doporučit nejen milovníkům detektivek ale také všem příznivcům kvalitní literatury. A co více, nemáte-li ještě vymyšlený dárek pro své blízké, darujte jim jedinečnou detektivku „Mrtvou neměl nikdo rád“ od autorky Evy Tvrdé. Knížku zakoupíte přímo v e-shopu Littera Silesia.

Reklama