Přebývají vám nepotřebné věci? Místo vyhození je prodejte a získejte přivýdělek

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Hromadí se vám doma nepotřebné věci? Nemáte srdce je vyhodit? Nevadí! Nabídněte je k prodeji. Nejenže se zbavíte nevyužitých věcí, které jen zabíraly místo, ale zároveň na prodeji vyděláte. Poradíme, jak na inzertní prodej.

Reklama

Máte už za sebou předvánoční úklid? Pokud ne, pak nastává nejvyšší čas na probírku věcí. Že jich máte mnoho? Neumíte se starých věcí zbavit? Nevadí! Nepotřebné věci totiž nemusíte rovnou vyhazovat, stačí je nabídnout k prodeji. Skutečnost, že zabírají místo ve skříni vám, neznamená, že je ještě nevyužije nikdo jiný.

Nebojte se nepotřebné věci nabídnout k prodeji

Prodej je zároveň skvělou možností, jak se donutit k probírce věcí a dát sbohem nevyužitým věcem. Jak ale na to?

 • Vytřiďte nepotřebné věci.
 • Zvažte, které věci by ještě mohly někomu posloužit.
 • Pozvěte vnoučata, ať vám pomohou s nafocením věcí k prodeji.
 • Vytvořte inzertní nabídky.

Možná se budete divit, ale podat inzertní nabídku není tak složité, jak se může zdát. Nejdříve si vyberte vhodnou inzertní webovou stránku. V českém online prostředí k inzerci slouží například platformy jako Bazos.cz, Annonce.cz nebo Biginzerce.cz, která poskytuje inzerci zdarma. Zvolit můžete jak jeden inzertní server, tak i více platforem.

Jak inzerci vložit?

 • Na webovém portálu, například na Biginzerce.cz, klikněte na „vložit inzerát“.
 • Vyberte si kategorii produktu.
 • Vymyslete atraktivní nadpis.
 • Napište popis výrobku.
 • Zadejte cenu, za kterou si přejete věc prodat.
 • Nahrajte fotografie.
 • Vyplňte kontaktní informace.
 • A na závěr vše odešlete.

Je to jednoduché. Nyní stačí jen čekat na příchozí nabídky a domluvit se s kupujícím.

Co k prodeji nabídnout?

Nevíte, co nabídnout k prodeji? Váháte, jestli vaše věci někdo koupí, nebo se jedná o naprostou veteš. Buďte bez obav. Někteří lidí shánějí právě nejrůznější veteše. Proto se nabídky k prodeji neobávejte. Maximálně nic neprodáte.

Aktuálním příkladem prodeje jsou zastaralé televize bez DVB-T2. Tyto televize zanedlouho nebudou přijímat klasické pozemní vysílání. To však neznamená, že jsou na odpis. Poslouží pro set top boxy, v penzionech či v prodejnách, kde na nich například poběží produktová nabídka. Proto se nebojte a váš televizor nabídněte do bazaru televizí.

Staré fotoaparáty nevyhazujte!

Přes online inzerce se prodávají nejrůznější věci. Od elektroniky přes jízdní kola a sportovní náčiní až po porcelán, nádobí a nejrůznější starožitnosti. Právě zmíněná elektronika je velmi žádaná, obzvlášť když se jedná o staré fotoaparáty a videokamery. Máte-li doma starou zrcadlovku či známou Flexaretu, nabídněte ji do foto bazaru a sami uvidíte, že se v nabídce dlouho neohřeje.

Dětské oblečení, které může ještě posloužit

Máte doma oblečení po vašich dětech a vnoučatech? Nevíte, kam dát nepotřebné oblečky pro panenky? Využijte dětský bazar oblečení. Budete se divit, ale právě nepotřebné dětské oblečení udělá mnohým maminkám velkou radost.

Proto se podívejte do svých skříní, almar a sklepů a zjistěte, které věci můžete nabídnout k prodeji.

Reklama