Pozor na falešné poukázky. Podvodníci zkouší starý trik

Falešná poukázka, Facebook/Lidl ČR

Internetem se v posledních hodinách šíří vlna dárkových poukazů na nákup v obchodní síti Lidl. Výzva, výměnou za osobní údaje, slibuje dárkové poukazy v hodnotě 1 000 až 1 500 Kč. Vše má jeden háček. Jedná se podvod, před kterým varuje samotná společnost Lidl.

Reklama

Lidé na sociálních sítích masivně sdílejí výzvy, že obchodní řetězec Lidl rozdává v rámci oslav 88. výročí poukázky na nákup. Informacím věří stovky a možná tisíce lidí. Jedná se však o starý podvodní trik, který neznámá skupina v minulých letech zkoušela pod falešnou zástěrkou jiných obchodních řetězců.

Důvěřivým lidem, kteří v podvodné výzvě vypíší své osobní údaje, hrozí jak zneužití osobních údajů, tak i zavirování počítačů. Při podobných případech, které se odehrály v minulosti, začaly uživatelům chodit také zpoplatněné SMS zprávy. Jejich cena byla až 100 Kč za jednu SMS.

Podvodná výzvu poznáte podle toho, že odkazuje na nedůvěryhodné stránky www.lidl-cz.win, které nejsou oficiálními stránkami společnosti Lidl. Falešná výzva je také nápadná špatnou gramatikou a jazykovými chybami.  Společnost Lidl se od této výzvy důrazně distancuje a naopak před ní varuje.

Lidé by měli být obzvlášť obezřetní a na tyto falešné výzvy nereagovat a nevyplňovat své osobní údaje a čísla platebních karet. Zároveň platí, že v případě jakýchkoliv akcí je důležité si pravost ověřit nejprve na oficiálních webových stránkách dané společnosti.

Reklama