Polské trhy lákají na výhodné ceny ovoce a zeleniny. Kolik lze ušetřit?

Jahody, zdroj: pixabay.com

Ačkoliv z médií slýcháme o špatné kvalitě polských výrobků, na příhraničních trzích v Polsku to není znát. Českých kupujících neubývá. Lákají je především výhodné ceny ovoce a zeleniny. O kolik jsou ceny polského ovoce a zeleniny výhodnější?

Reklama

V těchto dnech polské tržnice opět zažívají nápor českých zákazníků. Ne ale, že by se čeští zákazníci po zbytek roku polským trhům vyhýbali. Zájem je pořád stejný, a to přestože se polské suroviny na tuzemském trhu potýkají s problémovou kvalitou.

Polské trhy lákají české zákazníky na výhodné ceny sezónních produktů. Nyní to jsou především jahody, meruňky, rané brambory a další ovoce a zelenina. Například kilo jahod na polské tržnici v obci Chałupki, která na české straně sousedí s Bohumínem, pořídíte za 60 Kč. To v Česku je cena přibližně dvojnásobná. Podobné je to s bramborami, které v Polsku stojí 18 Kč za kilogram. Lidé na trhu kupují také meruňky za 40 Kč. Ty v českých hypermarketech pořídíte v akci za přibližně stejnou cenu. Kromě ovoce a zeleniny čeští zákazníci hojně nakupují maso a uzeniny. Kilo kuřecích prsních řízků lze koupit za 95 Kč a vepřovou plec za 85 Kč.

O pár kilometrů dál, na trhu v Zabełkówě, lidé pořizují také zahradní nábytek, dětské kočárky, drogerii a oblečení. Od bot a spodního prádla až po dámské šaty a pánské obleky. Polské trhy se vždy přizpůsobují sezónnosti, proto většina zákazníků vždy koupí to, po čem je aktuálně sezónní poptávka.

Reklama