Padnoucí podprsenka? Žádný problém! Víme, jak ji vybrat v každém věku

Zdroj: Pixabay.com

Najít padnoucí podprsenku může být pro některé ženy celkem tvrdý oříšek. Především pak dámy s větším poprsím často tápou, a to nejen co se velikosti košíčku týká, ale i obvodu. Naštěstí existuje pár zaručených rad, díky kterým si budete moci koupit podprsenku i bez zkoušení, třeba na internetu. Pojďme se na ně podívat.

Reklama

Pro výběr podprsenky platí jasná pravidla, pokud je nedodržujete, pak se nejspíš řadíte k těm mnoha ženám, které léta žijí v bludu a nosí špatnou velikost. S tím souvisí i bolest zad, nevzhledně vypadající prsa nebo dokonce brnění rukou a opruzeniny.

Zralé ženy se pak často potýkají s problémem povislých prsou, avšak se správnou podprsenkou lze získat mladistvý vzhled hned zpět. Důležité je jen pamatovat na správnou velikost a střih. Povislá ňadra obvykle vyžadují vysoký a uzavřený střed, dámy s větším poprsím zas ocení širší ramínka, zapínání na tři až čtyři háčky nebo oblíbené zmenšovací podprsenky s kosticí.

Vyhýbat se ale po padesátce nemusíte ani sportovnímu typu. Vězte, že sportovní podprsenka není jen na sport, pořídíte-li si tu správně padnoucí, pak ji oceníte i na procházky nebo na doma. Budete se v ní cítit pohodlně a přitom neztratíte potřebnou oporu.

Správná velikost podprsenky. Jak na ni?

Pojďme se podívat na tipy, jak vybrat podprsenku. Ze všeho nejdříve je zapotřebí vzít krejčovský metr a změřit se pod prsy a přes prsa. Tyto dva údaje vám napoví, jaký zvolit obvod a jakou velikost košíčku.

I přestože existuje univerzální tabulka, která by vám s výběrem vždy měla pomoci, zohlednit při koupi na internetu můžete i tabulku dostupnou na daném e-shopu. Některé obchody pak navíc nabízí i takzvaného online rádce, který vám na základě výšky, věku, obvodu pasu a vzhledu prsou, vypočítá správnou velikost. Doporučujeme takovou internetovou poradnu vyzkoušet, uvidíte sami, že možná budete velmi překvapeni, jakou velikost ve skutečnosti máte.

Nejste si jisti, jestli vám podprsenka perfektně sedí? Přesvědčte se o správnosti v článku Jak poznat dokonale padnoucí podprsenku? Šest znaků vám napoví.

Reklama