Jak poznat dokonale padnoucí podprsenku? Šest znaků vám napoví

Zdroj: Pixabay.com

Minule jsme radili, jak vybrat správnou velikost podprsenky, nyní se podíváme na to, jak zjistit, že je skutečně ta pravá. Víte, jaké jsou znaky dokonale padnoucí podprsenky? Zařízlá ramínka a volný obvod to rozhodně nejsou.

Reklama

Hned v úvodu jsou zmiňovaná ramínka, tak začneme rovnou od nich. Základní pravidlo, které jistě ocení každá žena, je, aby se ramínka nezařezávala a zároveň ani neklouzala z ramen. Zařezávání je znakem příliš utáhlých ramínek a malé velikosti, naopak sklouzávání zas značí větší velikost, než je potřeba. Pro větší prsa rozhodně volte širší ramínka!

Druhým znakem je skvěle padnoucí košíček. Prsa by měla košíčky plně vyplnit, v žádném případě by se horní okraj podprsenky neměl zařezávat a tvořit takzvaná dvojitá prsa. Stejně tak by ale neměl ani odstávat, pakliže tomu tak je, pořiďte podprsenku o číslo menší.

U košíčků ještě zůstaneme. Tentokrát se ale přesuneme k dolní části košíčku, i ta by měla být prsy zcela vyplněna. Je-li tomu tak, jste už v půli cestě k dokonalému hrudníku.

Čtvrtý znak, který vám pomůže vybrat podprsenku, je její střed. Takzvané sedlo musí přiléhat těsně k tělu a neodstávat. U starších žen s povislejšími prsy je doporučován vysoký a uzavřený střed, který vám dodá dostatečnou oporu.

Jakmile si obléknete podprsenku, otočte se k zrcadlu bokem a zkontrolujete, zda obvod je vpředu i vzadu ve stejné výšce. Zároveň by měl přiléhat k tělu a při vzpažení držet na svém místě. Dobrá rada také je, abyste novou podprsenku zapínali ideálně na první polohu stažení, postupem času nošením a praním se vám bude obvod zvětšovat, je vhodné proto mít prostor na zužování.

V neposlední řadě si posvítíme na nepopulární kostice. Ty byste v podprsence neměly ani poznat, pokud je cítíte, jak vás tlačí do žeber či podpaží, je někde chyba. Kostice by měla obepínat celý prs a směřovat do středu podpaží. Pakliže vám kosticové podprsenky nevyhovují, avšak kvůli větším prsům si jiné dovolit nemůžete, vyzkoušejte sportovní verzi. Vězte, že i sportovní podprsenka může být v šatníku starší dámy, která nesportuje. Skvěle se hodí nejen na doma, je pohodlná a stále s oporou.

Reklama