Jak poznat dokonale padnoucí podprsenku? Šest znaků vám napoví

Minule jsme radili, jak vybrat správnou velikost podprsenky, nyní se podíváme na to, jak zjistit, že je skutečně ta pravá. Víte, jaké jsou znaky dokonale padnoucí podprsenky? Zařízlá ramínka a volný obvod to rozhodně nejsou.

Hned v úvodu jsou zmiňovaná ramínka, tak začneme rovnou od nich. Základní pravidlo, které jistě ocení každá žena, je, aby se ramínka nezařezávala a zároveň ani neklouzala z ramen. Zařezávání je znakem příliš utáhlých ramínek a malé velikosti, naopak sklouzávání zas značí větší velikost, než je potřeba. Pro větší prsa rozhodně volte širší ramínka!

Druhým znakem je skvěle padnoucí košíček. Prsa by měla košíčky plně vyplnit, v žádném případě by se horní okraj podprsenky neměl zařezávat a tvořit takzvaná dvojitá prsa. Stejně tak by ale neměl ani odstávat, pakliže tomu tak je, pořiďte podprsenku o číslo menší.

U košíčků ještě zůstaneme. Tentokrát se ale přesuneme k dolní části košíčku, i ta by měla být prsy zcela vyplněna. Je-li tomu tak, jste už v půli cestě k dokonalému hrudníku.

Čtvrtý znak, který vám pomůže vybrat podprsenku, je její střed. Takzvané sedlo musí přiléhat těsně k tělu a neodstávat. U starších žen s povislejšími prsy je doporučován vysoký a uzavřený střed, který vám dodá dostatečnou oporu.

Jakmile si obléknete podprsenku, otočte se k zrcadlu bokem a zkontrolujete, zda obvod je vpředu i vzadu ve stejné výšce. Zároveň by měl přiléhat k tělu a při vzpažení držet na svém místě. Dobrá rada také je, abyste novou podprsenku zapínali ideálně na první polohu stažení, postupem času nošením a praním se vám bude obvod zvětšovat, je vhodné proto mít prostor na zužování.

V neposlední řadě si posvítíme na nepopulární kostice. Ty byste v podprsence neměly ani poznat, pokud je cítíte, jak vás tlačí do žeber či podpaží, je někde chyba. Kostice by měla obepínat celý prs a směřovat do středu podpaží. Pakliže vám kosticové podprsenky nevyhovují, avšak kvůli větším prsům si jiné dovolit nemůžete, vyzkoušejte sportovní verzi. Vězte, že i sportovní podprsenka může být v šatníku starší dámy, která nesportuje. Skvěle se hodí nejen na doma, je pohodlná a stále s oporou.

Reklama