Nová rubrika: Obrana spotřebitelů

Vážení čtenáři, rádi bychom Vám představili novou rubriku, která se bude zabývat především varováními Sdružení obrany spotřebitelů proti nekalým obchodním praktikám, výhodným nabídkám a dalším svízelům, které na seniory i ostatní občany mohou čekat.

Reklama

Senioři bývají často oběťmi podomních prodejců nebo téměř jako rukojmí na předváděcích akcích, bývá na ně vyvíjen nátlak, aby v nevědomosti a neznalosti podepsali pro ně samotné nevýhodné smlouvy.

Dnes a denně slýcháme o podvodných jednáních páchaných na seniorech, a nejen na nich. Obětí se může stát kdokoliv. Tomu chceme předejít! Stačí se podívat kolem sebe při procházce centrem města nebo hypermarketem, na kolik narazíme prodejců, kteří se nám vtíravě snaží vnutit jejich zboží.

Ne každý má zrovna úmysl nás podvést, avšak ostražitost je vždy na místě. Nemáme přímý nástroj, jak s těmito bezcitnými podvodníky bojovat, proto doufáme, že tyto řádky budete pravidelně číst a budete vždy opatrní, když vám bude někdo cokoliv nabízet. Správnou informovaností můžeme přinejmenším předejít nechtěným právním sporům a ušetřit mnoho financí, nervů a také času.

i-Senior.cz

Reklama