Nevíte, co obléknout na maturitní ples dětí a vnoučat? Poradíme, jak po šedesátce zazářit

Zdroj: Pixabay.com

Uteklo to jako voda a vaše vnoučata letos maturují? Ještě předtím je ale čeká maturitní ples, na kterém nesmíte chybět ani vy? Pak je nutné podívat se do skříně a najít ty správné šaty, se kterými oslníte a které vám budou slušet.  

Reklama

Je vám přes šedesát a už dávno nemáte postavu modelky? Nezoufejte, na maturitním plese, na promoci i v tanečních můžete zazářit i tak. A rozhodně není nutné zahalovat se od hlavy až k patě a vybírat šaty mdlého střihu. Naopak vyhněte se nevypasovaným kabátkům, halenkám a dlouhým, nic neříkajícím sukním, raději oblečte stylové šaty s drobnými flitry či krajkou.

Pod šaty nezapomeňte obléct stahovací prádlo

Stále slyšíte v hlavě slova vašich dětí a vnoučat: „Babi, dědo, hlavně mi neudělejte ostudu?“ Pak vězte, že v dobře padnoucích šatech ostudu neuděláte. Pamatujte, že „malé večerní šaty“ na maturitní ples rozhodně nepatří, a to i přestože si to můžete postavou dovolit. Stejně tak se vyvarujte bílé barvě, tu volte jen v případě, že si vezmete sukni či kalhoty a halenku v bílé barvě.

Jestliže to dress code plesu dovolí, klidně vyrazte v černých společenských kalhotách, k těm ale vždy vybírejte košili nebo halenku, která bude krajková, saténová či šifónová. Zapomeňte na trička mdlého střihu. Pokud zvolíte volnější spodek, snažte se vybrat vypasovanější vršek, to samé platí i obráceně. Avšak úzké kalhoty či sukně na ples nepatří. V sukni by se vám velmi těžce tančilo a kalhoty by byly až moc neformální.

Starší dámy ale rozhodně nemusí volit širokou sukni, tu mohou přenechat mladším ženám a zvolit tak například splývavější střih. Ani splývavé šaty nezavrhujte, díky nim předejdete nepříjemným otlačeninám v pase. Správně zvolenými šaty si navíc uberete pár kilo i let.

Pro dokonalý vzhled nezapomeňte pod šaty obléct stahovací prádlo, které vám pomůže vytvarovat siluetu. Máte-li silnější ruce, volte šaty s rukávky, vezměte si bolerko nebo šál.

Co se barev týká, nemusíte zůstávat u černé. Vsadit můžete i na vínovou, královskou modrou nebo petrolejovou. I tyto barvy jsou vhodné pro starší dámy a především jsou také v kurzu.

Boty a kabelku mějte v barvě šatů

Přejdeme-li k botám a ke kabelce, rozhodně neuděláte špatně, když oba doplňky zvolíte v barvě šatů, v černé nebo v tělové. Boty by vždy měly být alespoň na mírném podpatku a s uzavřenou špičkou.

Kabelku vybírejte spíš menší, nejlépe nějaké psaníčko. Jestliže na ples vyrazíte s velkou kabelou, nejenže vám bude stále překážet, ale nebudete ani vědět, kam s ní.

A nakonec nezapomeňte na šperky. Ty mohou na první pohled nudný outfit dotáhnout k dokonalosti, stejně tak i krásné večerní líčení a účes.

Pánové zazáří v tmavém jednobarevném obleku

Pánové mají oblékání na ples o něco snazší, přesto v určitém věku už neví, zda si vzít to staré sako ze svatby, nebo raději zainvestovat do nového. Na maturitní ples vnoučat se jistě hodí modernější kousek.

Muži by vždy měli mít lakýrky, bílou košili a smoking nebo oblek. Jedná-li se o méně formální akci, pak oblek bohatě postačí. Košile by měla být se stojáčkem, na manžetové knoflíky a doplněna o motýlek nebo kravatu. Oblek volte tmavý a ideálně jednobarevný, chybět by vám v něm neměl ani bílý kapesníček, popřípadě v barvě motýlka či kravaty.

Reklama