Nemá ten pes blechy?

„To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou.“ „Tati má žížala hlavu?“ „A chčije, a chčije.“ „Že bych ještě sklidil, na zimu bych prodal kravku a na jaře už nezaseju.“ „Jitko, krávo.“ Dnešní komedie pojednává o pražské rodině toužící po venkově.

 

 

A že to jsou „měšťáci“, dokazují hned v několika situacích. Vyspávají do oběda, všemu se diví s otevřenou pusou a pohřeb berou jako atrakci pro osvětu svých dětí. Hlavní hrdina otec Oldřich si však myslí, že děti by měly poznat přírodu i tu opravdovou, než jakou znají pouze z Prahy. A tak shovívavý děda Komárek pronajme rodince svou chalupu a oni mu tam na oplátku nechají „vejminek“ na dobu než sklidí a prodá kravku.

Určitě už víte, že dnes jsme pro vás připravili film režiséra Jiřího Menzla Na samotě u lesa. Kromě významného režiséra se na filmu podílelo i významné herecké osazenstvo. Jako napříkald Josef Kemr, Zdeněk Svěrák nebo dokonce Daniela Kolářová, Ladislav Smoljak, Naďa Urbánková či Jan Tříska.

Komedie
Československo, 1976, 95 min

Režie: Jiří Menzel

Hudba: Jiří Šust

Hrají: Josef Kemr, Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Marie Hradilková, Martin Hradilek, Ladislav Smoljak, Naďa Urbánková, Jan Tříska, Zdeněk Blažek, Alois Liškutín, František Řehák, Václav Trégl, Vlasta Jelínková, Oldřich Vlach, František Kovářík, Míla Myslíková, Eugen Jegorov, Miloslav Štibich, Petr Brukner, Jaroslav Vozáb, Karel Fiala

[vsw id=“tduDtMG1jq4″ source=“youtube“ width=“425″ height=“344″ autoplay=“no“]

i-Senior.cz

Reklama