Mafián Robert de Niro v příštím roce oslaví 75 let. Má pět dětí a tři ženy.

V roce 2018 ho čekají půlkulatiny. Je otcem pěti dětí a zazářil ve filmech Kmotr II, Zuřící býk a Taxikář. Často je obsazován do rolí psychopatů, tvrďáků a velkých dobrodruhů. Řeč není o nikom jiném, než o charismatickém herci Robertu De Niro.

Americký herec Robert De Niro se narodil 17. srpna 1943 a to v samém srdci USA v New Yorku. Jako herec začínal v divadelních hrách, učil se v dramatických kurzech Stelly Adlerové a Luthera Jamese a do povědomí veřejnosti se dostal díky fenomenálnímu filmu Kmotr II.

Ve filmu si zahrál postavu sicilského přistěhovalce Vita Corleona a role se zhostil natolik dobře, že za ni získal Oscara. Na Oscara za nejlepšího herce byl nominován i za film Lovec Jelenů a Zuřící býk.

Kvůli roli ztloustnul 25 kg a naučil se hrát n saxofon

Jeho role nikdy nebyly jednoduché. Jednou se tak musel vcítit do zmateného a zoufalého mladého muže, kterého ničí vlastní démoni a nevyrovnanost osobní identity, jindy zas do neúspěšného komika, pensylvánského ocelářského dělníka nebo otrokáře.

Vždy s postavami dokonale souzněl, a to díky své píli. Pro roli ve filmu Kmotr se naučil sicilský dialekt, než se pustil do natáčení snímku taxikář, jezdil pět týdnů taxíkem, pro další roli začal hrát na saxofon a prošel i ročním boxerským výcvikem a ztloustnul 25 kg.

Robert de Niro je perfekcionista v osobním i v profesním životě. Najdou se ale tací, kteří herci nepřisuzují perfekcionismus, nýbrž posedlost. Občas jeho příprava na novou roli je podle některých silně za hranicí normálnosti a puntičkářstvím.

Ze tří manželství má čtyři syny a jednu dceru

Robert de Niro má italské kořeny, k Evropě má blízko a do České republiky zavítal už dvakrát na oblíbený karlovarský filmový festival. Poprvé se s ním mohli čeští fanoušci setkat v roce 1990 a po druhé v roce 2008.

První hercovou ženou byla taktéž herečka Diahnne Abbottová. Manželství jim vydrželo dvanáct let a vzešel z něj syn s příznačným jménem Rafael. Pojmenován byl po římském hotelu, kde byl počat. Druhou ženou Roberta de Nira byla modelka Toukie Smithová, se kterou má herec dvojčata Juliana a Aarona, další dvě Elliot a Helen jsou pak z třetího manželství s Grace Hightowerovou. Dvojčata i holčičku Helen přivedla na svět herci náhradní matka.

 

 

Reklama