Krach banky: Kdo ručí za vložené úspory?

Úspory, zdroj: unsplash.com

Víte, co se stane, když zbankrotuje banka? Přijdete o své uložené úspory? Nikoliv! Za vložené finanční prostředky ručí zákonem zřízený Garanční systém finančního trhu, který tento týden spustil edukativní videa pro seniory.

Reklama

Garanční systému finančního trhu tento týden zahájil pravidelné online vysílání pro aktivní seniory i starší spoluobčany, kteří se nemohou v této době účastnit společného studia v rámci Univerzit třetího věku a nemohou se potkávat v rámci přednášek v knihovnách či seniorských klubech.

Součástí seriálu jsou krátká videa s naším lektorem, která posluchače informují o aktivitách a funkci Garančního systému finančního trhu.

Garanční systém finančního trhu je nevýdělečná instituce, která je zřízena na základě zákona. Jejím úkolem je především zabezpečení výplaty finančních prostředků klientům finančních institucí (bank, družstevních záložen, stavebních spořitelen) v případě, že by některá z těchto institucí zkrachovala.

Skupina obyvatel starších šedesáti let má obecně nejmenší povědomí o správném využívání finančních produktů. Stejně tak má nejmenší povědomí o Garančním systému finančního trhu a jeho funkci a zároveň o tom, které produkty mu podléhají a které nikoliv. Navíc se jedná o skupinu obyvatel, jež je při výběru finančních služeb diskriminována a dlouhodobě jí nejsou poskytovány kvalitní a správné informace. Čehož bohužel zneužívá mnoho různých finančních poradců.

Proto sledujte naučná videa Garančního systému finančního trhu, která vás blíže seznáme se světem financí. Videa budou postupně dostupná na Facebooku Garančního systému finančního trhu.

Seriál pojištění vkladů část 1.

Máme tady 1. díl naší desetidílné série vzdělávacích videí o pojištění vkladů ve finančních institucích. Chcete se dozvědět, jak je postaráno o vaše vklady? Sledujte první díl! #JistotaProVašeÚspory

Zveřejnil(a) Garanční systém finančního trhu – GSFT dne Úterý 12. května 2020

Reklama