Konec léta a hlídání vyšlo na vás. Jak zabavit vnoučata poslední dny prázdnin a nepřijít o celý důchod?

Závěr prázdnin vyšel na vás? Marně přemýšlíte, co ještě děti v létě nezažily? Jak je zabavit a nevydat se z celého důchodu? Vězte, že mnohdy ta jednoduchá řešení jsou ta nejlepší. Pojďte se podívat na pár tipů, která potěší vnoučata i vaši peněženku.

V průběhu prázdnin děti vyrazí k moři, zavítají do nejednoho zábavního parku, ať už krytého či venkovního, vystřídají několik aquaparků a navštíví nespočet výstav i populárně naučných, a především interaktivních, center. Program pro děti na léto bývá poměrně bohatý, ke konci srpna, ale těch vjemů už většina začíná mít dost, a ocení i klidnější zábavu v podobě klasického hřiště na sídlišti nebo místní knihovny.

Místní parky a hřiště

Objevte blízké parky a hřiště ve vaší oblasti. Děti si mohou užít venkovního prostředí, hrát si na hřištích a prozkoumávat přírodu.

Přírodní rezervace a lesy

Vydejte se na procházku do přírodní rezervace nebo lesa. Děti mohou objevovat přírodní krásy, sbírat listí, hledat stromy a zvířata.

Muzea a galerie

Mnoho muzeí a galerií nabízí ve speciální dny nebo časy vstup zdarma, popřípadě s výrazným zlevněním pro děti. Navštivte místní muzea, umělecké galerie, historické památky a objevujte nové vědomosti a kulturu.

Knihovny

Městské a obecní knihovny často pořádají besedy, čtení pohádek a další aktivity pro děti. Navštivte knihovnu a využijte nabízené programy zdarma.

Přírodní rezervace a zahrady

Mnoho přírodních rezervací, zahrad a arboret nabízí volný nebo levný vstup. Vydejte se na procházku, obdivujte květiny a rostliny a prozkoumejte přírodní ekosystémy.

Rodinné pikniky

Uspořádejte rodinný piknik v parku nebo za městem u lesa. S sebou si vezměte občerstvení, míčky, frisbee a další venkovní hry.

Místní kulturní události

Sledujte místní plakáty, webové stránky nebo sociální média, abyste zjistili, zda se v blízkosti konají bezplatné kulturní akce pro děti, jako jsou festivaly, koncerty, divadelní představení nebo pouliční vystoupení.

Tyto varianty velmi ušetří vaši peněženku, ve většině případů jsou zdarma, popřípadě jen za minimum peněz. Vyhněte se tak předraženému aquaparku, kde rodinné vstupné na tři hodiny může vyjít i na 2 500 Kč, multikinům, kde jeden lístek stojí více jak 150 Kč, nebo zábavním parkům, kde vám tisíc korun na den stačit nebude.

Zdroj: dailyrecord.co.uk

Reklama