Kniha jako vánoční dárek? Víme, co potěší babičku i vnuka.

Zdroj: Pixabay.com

Kniha je skvělým vánočním dárkem, který potěší každého. Proto vám přinášíme tipy na ty nejlepší tituly, které ocení celá rodina. Pojďme se na ně podívat.

Reklama

Pro partnera:

Je to napínavé jako špionážní thriller, ale špionážní thriller to není. Co je to? Pozoruhodná dokumentární kniha Pandemie od dvojice ostřílených novinářů Michala Kubala a Vojtěcha Gibiše. Tohle je příběh koronavirové pandemie, jak ho ještě nikdo nevyprávěl. Co ovlivňovalo rozhodování o životech milionů lidí? Kdo je muž, který přiměl české úřady k rázné akci? Unikátní kronika z časů pandemie vás prostřednictvím zdravotníků, pacientů i vrcholných politiků vezme za kulisy událostí, které převrátily Česko i svět vzhůru nohama.

Pro partnerku:

Do jaké míry můžeme skutečně poznat druhé? A jak bychom se dívali na jejich životy, kdybychom o nich věděli úplně všechno? Nejen na tyto otázky se ptá nový román Hvězdy na cestě od režisérky a spisovatelky Karin Krajčo Babinské. Stárnoucí slavný herec Igor a jeho dcera, úspěšná spisovatelka Vanda, se po letech odcizení setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu?

 Pro babičku:

Román Alžběta a Nina inspirovaný skutečným životním příběhem své babičky vydává v nakladatelství Motto spisovatelka Jana Poncarová, která má na svém kontě již dvě úspěšné knihy: Podbrdské ženy a Eugenie. V pochmurných i krásných Sudetech se skrývají stíny minulosti, které Alžbětinu rodinu rozdělily na desítky let. Když ji vnučka Nina navštíví v léčebně, vymyslí způsob, jak babičce udělat radost: vyrazí s ní na výlet do míst, kde strávila dětství a mládí. Během cesty po zapomenutých krajích i zasutých vzpomínkách se Nina rozhodne – dost bylo mlčení. Jen pokud odhalí rodinné tajemství, může vykročit za splněním vlastních snů.

Pro dědečka:

Třetí svazek velkolepé série monumentálních monografií legendy českého malířství: Zapomenutý svět Zdeňka Buriana autorské dvojiceOndřej Müller  Rostislav WallicaVydejte se prozkoumat méně známou část mistrova díla, které nepřestává fascinovat celé generace čtenářů. Čekají na vás dosud nepublikované soubory ilustrací, westernové obálky nebo návrhy kostýmů vytvořené pro první československý barevný film.

Pro děti:

Pohádku plnou naděje vydává spisovatelka, která přivedla miliony dětí ke čtení – J. K. Rowlingová. V kouzelném příběhu s názvem Ikabog navštívíte království Přehršlánie, které bývalo nejšťastnější na světě. Všichni zde žili šťastně, jen v mlžném Mokřadu na severu žil podle legendy strašlivý Ikabog. Lidé věděli, že jsou to povídačky, ale ty někdy začnou žít vlastním životem. Co když se taková legenda rozhodne srazit království na kolena a unést dvě děti? Kniha, která vznikla jako dárek pro děti a rodiče zasažené pandemií koronaviru, vychází v českém překladu s ilustracemi českých dětí.

Pro teenagery:

Americká bestsellerová autorka Suzanne Collinsová deset let po zakončení své slavné trilogie Hunger Games, které se ve světě prodalo přes 50 milionů výtisků a v ČR přes 120 tisíc, přichází s prequelem pojmenovaným Balada o ptácích a hadech. Setkáte se v něm se známými i zcela novými postavami, především však půjde o minulost tyranského prezidenta Coriolanuse Snowa – a leckoho dost možná překvapí. Nechť Hladové hry započnou a vás vždy provází štěstěna!

Všechny knížky najdete na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Reklama