Karta zamilovaný vás přivede na rozcestí. Pozor, značí nevěru i přejídání se!

Karta s číslem 6 nese název Zamilovaný. Na obrázku vidíme muže mezi dvěma dívkami. Jde o rozhodování se mezi dvěma stejně dobrými variantami.

Protože nám obě možnosti slibují stejně silná pokušení, jen v jiné podobě, je čistě na nás, na naší vyzrálosti a prioritách, čemu dáme přednost. Karta je klasickým zpodobněním Adama, který s Evou stojí v Ráji před stromem Pokušení. Adam je nucen volit mezi poslušností a neposlušností. Je otázkou, co by volil, kdyby tušil, co bude následovat.

Možnost volby je základním principem svobody. Schopnost této možnosti využít pak hovoří o míře naší vnitřní svobody. Pokud jde s našimi rozhodnutími ruku v ruce zodpovědnost za jejich důsledky, vnitřní svoboda je nám přínosem. Pokud jsme ale zvyklí, že dopady špatných rozhodnutí na někoho svalíme, často se chytáme do vlastních pastí a způsobujeme si problémy. Ty nám brání zažít dobré časy a harmonii ve vztazích s lidmi, kterým svou nezodpovědností ubližujeme

Pokud si vytáhneme tuto kartu, pravděpodobně nás čeká nějaká konfrontace. Také můžeme zažívat období tápání a nerozhodnosti. Lákají nás snadná řešení, o kterých víme, že jsou špatná a mohou nejen nám ublížit. Ptáme se sami sebe, co dál. Jak situaci nakonec ustojíme, ukazují karty kolem. V případě negativních karet nebudeme schopni se rozhodnout a budeme utíkat sami před sebou a oddalovat řešení, které nás dříve či později dostihne a donutí nás v podobě krize k rozhodnutí, leckdy unáhlenému.

Výstižně princip karty ukazuje její spojení s kartou Ďábel. Pokud se špatně rozhodneme, můžeme čekat velké problémy díky vlastní pošetilosti – důsledky nevěry, užívání drog, přejídání se.

Klíčová hesla – rozhodování, nerozhodnost, nedostatek odvahy, nalezení sama sebe, správné cesty, zklamání.

Zdraví – ruce, plíce, žaludek, nervový systém.

Profese – učitel, soudce, advokát, prodavač, kouzelník.

Poučení – Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

Reklama