Karta Kejklíře je symbolem komunikace a vyjednávání. Co dál vám tarot napoví?

Druhá karta Velké arkány Kejklíř má číslo I. Je tu vyobrazen mladý muž s hůlkou v pravé ruce. Nad hlavou má ležatou osmičku. Stojí u stolku, na kterém vidíme symboly čtyř barev Tarotu.

Máme před sebou Merkura, posla bohů. Je symbolem komunikace a vyjednávání. Lehkost, humor a nadhled, které z karty čiší, nacházíme u lidí, kteří dobře znají svou profesi, jsou si jistí sami sebou, dokáží využívat své schopnosti. Ležatá osmička nad hlavou muže (občas bývá znázorněna dvěma hady) ukazuje na schopnost maximálního využívání všeho, co nám bylo dáno i co jsme získali svým úsilím. Symboly barev Tarotu na stolku říkají, že máme všechny trumfy na své straně.

Kejklíř je moudrá osoba, která nezávislost chápe jako dar a velké štěstí pro všechny oblasti v životě i ve vztazích mezi lidmi. Využívá možnosti být sám sebou, jít svou cestou. Chápe, že jeho svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého a respektuje obojí. Dokáže prosadit své názory bez ohledu na vlivy okolí a uhájit si svou pravdu, objeví-li se protivenství. Nevytváří vazby, které by ho mohly omezovat. Při řešení problémů sází na umění komunikace a dokáže se vždy dohodnout, aniž by se k něčemu upisoval. Jde výhradně o čestné jednání a úmysly.

Pokud nemá člověk k dispozici dostečné životní zkušenosti a díky nim životní nadhled, může trumfů, které mu byly dány, snadno zneužít ve svůj prospěch. Mezi negativa této karty patří podrazy, manipulace, demagogie a zneužití.

Klíčová hesla – svoboda, nadhled, moudrost, humor, lehkost, genialita, schopnost prosadit se, jasné ano, manipulace, touha po moci.

Zdraví – poruchy řeči, dobré zdraví

Profese – diplomat, politik, podnikatel, umělec, ochodník, člověk pracující v showbyznysu, zloděj, podvodník.

Poučení – Mít úspěch znamená vždy prohrát – čím větší má člověk úspěch, tím větší je jeho potřeba dalšího úspěchu (z knihy Cesta Zenu Alana W. Wattse).

Reklama