Je libo lázeň?

Stres, hluk, výkon. To je naše každodenní realita. Nemáme na výběr. Ve stresu a hluku musíme podávat výkon. Lidský organizmus však touží po rovnováze. Stres, hluk a výkon je třeba vyrovnávat důvěrou, klidem a uvolněním. Nejlépe ještě předtím, než se organizmus zhroutí. Je libo lázeň?

Jedny z nejúčinnějších léčebných vod v Evropě vyvěrají z několika desítek pramenů v lesnatých kopcích kolem lázní Luhačovice. Každou hodinu 150 000 litrů léčivé minerální vody plní vany ke koupelím, nabízí se k pitným kúrám, mění se v páru k inhalacím. Lesoparky, kavárny, lázeňské divadlo, koncerty, taneční večery…

Luhačovické lázně začaly nabízet sílu svých pramenů již v 18. století. Postupně v okolí pramenů vznikaly hotely a lázeňská zařízení, většinou nevalné úrovně. Zlom pro Luhačovice znamenal počátek 20. století, kdy se z lázní Luhačovice stala akciová společnost. Tato společnost začala z Luhačovic vytvářet místo bohatého kulturního a společenského života.

Mimořádnost prostředí inspirovala architekta Dušana Jurkoviče k vytvoření osobitého základu moderních a komfortních lázní. Jurkovičův (dříve Janův) dům u nejslavnějšího z pramenů, Vincentky, je dodnes jedním ze symbolů lázní.

Historie lázní Luhačovice je spojena se stavbami, přírodou a hudbou, které tady byly a jsou považovány za součást léčby. Působí totiž příznivě na duševní stav.

Je libo lázeň?


Reklama