Jarní soutěž o doplňky stravy Proenzi 3 Plus, Magnetrans a Solarvit

Jarní období je v plném proudu, a tak častěji trávíme čas venkovními aktivitami. Ať už vyrážíme na pěší nebo cyklo výlety, běháme venku s dětmi, sportujeme nebo pracujeme na zahradě, naše tělo se po zimním období opět rozhýbává a dostává do formy. Podle nedávného průzkumu, který provedla farmaceutická společnost STADA,1) se až 62 % Čechů snaží pobytem venku podpořit své zdraví a pětina Čechů pravidelně sportuje.

A právě fyzická aktivita má blahodárný účinek na správné fungování našeho organismu. Mnoho lidí proto volí nejrůznější formy sportu, aby se udrželi v kondici. Nejrozšířenější pohybovou aktivitou mezi českou populací je během jarního a letního období rychlá chůze na delší vzdálenosti, pravidelně ji provozuje až 40 % z nás, zejména pak ženy. Na druhém místě je jízda na kole (33 %), tento sport je zase nejrozšířenější u mužů. Na třetí příčce se pak umístilo plavání (23 %), po něm následuje posilování, běh a různé formy strečinku.

Průzkum dále ukázal, že po aktivitách provozovaných hojně oběma pohlavími, tj. chůze, kolo, plavání, se zaměření mužů a žen na další sporty významně liší. Muži například před plaváním upřednostňují posilování, především pak nejmladší generace (18–29 let). Následuje běh a kolektivní míčové hry, jako je fotbal, volejbal, basketbal. Ženy naopak vyhledávají strečink ve formě jógy nebo cvičení pilates, kardio cvičení (spinning, běžecký pás nebo aerobik) a až následně posilování.

Hlídejte si hladinu hořčíku a vitaminu D

Při pohybových aktivitách dáváme často zabrat svalům, což se může projevit svalovou křečí. Při zvýšené fyzické aktivitě je proto vhodné zařadit do jídelníčku hořčík, který je označován jako „prvek života“. Přispívá k normální činnosti svalů a kostí, vyrovnané psychice, normálnímu energetickému metabolismu a ke snížení míry únavy a vyčerpání. V období zvýšené potřeby hořčíku doporučujeme např. doplněk stravy Magnetrans. Obsahuje hořčík ve formě granulátu, který stačí nasypat do úst a není nutné jej zapíjet, je tedy ideální na cesty a výlety. Má příjemnou svěží příchuť citronu a grapefruitu. K udržení normální činnosti svalů pomáhá rovněž vitamin D. Ten najdete např. v doplňku stravy Solarvit, který kombinuje vitamin D a K, oba jsou důležité také pro podporu normálního stavu kostí.

Doplněk stravy Magnetrans, zdroj: STADA PHARMA CZ
Doplněk stravy SOLARVIT, zdroj: STADA PHARMA CZ

Komplexní kloubní výživa podpoří váš bezproblémový pohyb

První známky opotřebení kloubů se mohou objevovat již po třicítce. Pro jejich správné fungování je zásadní pravidelný pohyb, díky kterému jsou klouby lépe vyživovány, zpevňují se kloubní vaziva a posilují svaly. Podstatná je také pestrá a vyvážená strava bohatá na vitaminy, minerály a stopové prvky, dostatečný pitný režim a odpočinek.

Péči o klouby můžete ještě více podpořit vhodnými doplňky stravy. Myslete na jejich užívání především při náročné fyzické práci, sportu nebo nadváze. Volte komplexní kloubní výživu, která tělu dodá základní stavební složky kloubní chrupavky a dalších pojivových tkání (kostí, vazů a šlach). Konkrétně se jedná o chondroitin, glukosamin a kolagen. Prospěšný je rovněž tzv. metylsulfonylmetan (MSM), který je znám jako přírodní zdroj biologicky aktivní síry. Některé doplňky stravy obsahují kolagen typu II v kombinaci s vitaminem C. Kolagen typu II patří k již zmíněným základním složkám kloubních chrupavek. Vitamin C pak navíc přispívá ke správné tvorbě kolagenu.

Tip: doplněk stravy Proenzi 3 Plus.

Doplněk stravy Proenzi-3 Plus, zdroj: STADA PHARMA CZ

SOUTĚŽ

Chcete si zasoutěžit o doplňky stravy, které podpoří správnou funkci vašich svalů a kloubů? Stačí správně zodpovědět na následující soutěžní otázku a mít štěstí při losování:

Jaké jsou základní stavební složky kloubní chrupavky?

A) Chondroitin, glukosamin a kolagen
B) Kolagen a hořčík
C) Hořčík a probiotika

Nápovědu naleznete na webu Klubzdravi.cz

Odpovědi nám zasílejte do 18. června na e-mail i-senior@email.cz. Do předmětu uveďte Soutěž. Nezapomeňte také sledovat náš facebookový profil i-Senior.cz.

Dva vylosovaní výherci získají balíček doplňků stravy Proenzi 3 Plus, Magnetrans a Solarvit.

Výherní balíček doplňků stravy, zdroj: STADA PHARMA CZ

Výhry do soutěže věnovala společnost STADA PHARMA CZ – provozovatel Klubu zdraví WAVITA.

Reklama