Jak se oblékat po padesátce? Nezapomínejte na šperky a kvalitní materiály

Obléknout se stylově a šik ke svému věku nemusí být lehké. Ženy po padesátce by ale rozhodně neměly na módu zanevřít. Naopak v těchto letech nastává čas, kdy je vhodné zahodit levné trendové kousky a nakoupit nadčasové kvalitní oblečení. Především se ale držet svého stylu, který máte léty osvědčený a který vám sluší

 

Ve dvaceti mladé holky vymetají obchody jeden za druhým. Jakmile jsou někde výprodeje, už si odnáší tašky plné mnohdy nepotřebných věcí. Vyzrálé ženy ale moc dobře vědí, že takové unáhlené koupě jsou k ničemu. Po padesátce žena ví, co jí sluší, a tak by měla mít v šatníku jen to potřebné. Čeho se tedy držet při oblékání ve zralém věku?

 

Nepodléhejte trendům

Módní trendy jsou v kurzu sotva jednu sezónu a mnohdy jsou šik jen na určitém typu postavy. Nepodléhejte aktuálním trendům a raději si držte svůj osvědčený styl, o kterém víte, že vám sluší.

Chcete-li být IN a jít s dobou, pak vsaďte raději na barvy a vzory než na střihy. U těch se po padesátce nevyplácí experimentovat. Co se barev a vzorů týká, volte jemné pastelové odstíny, nebojte se bílé barvy a květinových a geometrických vzorů.

 

Kupujte nadčasové kousky

Mít v šatníku nadčasové kousky je k nezaplacení. Jsou snadno kombinovatelné, jsou univerzální a nikdy nevyjdou z módy. V šatníku by vám tak neměly chybět černé koktejlky, bílá košile, bavlněná trička různých barev a dobře padnoucí kabát.

Po padesátce se nebojte ani džínových kalhot, můžete-li si to postavou dovolit, pak s černými „slimkami“ okouzlíte i ve zralém věku. Pokud úzké černé nejsou to pravé pro vás, vsaďte na volnější střih. To samé platí i o sukních.

 

Nešetřete na kvalitě

Nakupovat ve výprodejích se možná vyplatí dvacítkám, které oblečení vezmou párkrát na sebe a kterým nevadí, že se po prvním vyprání vytáhá a začne párat. Padesátnice by si měly vybírat kousky kvalitní, které vydrží i několik let.

Na kvalitě se tak rozhodně nevyplatí šetřit. Nekupuje oblečení z umělého materiálu, dávejte přednost těm přírodním. Kvalitní materiál je už na omak měkčí, hladší, příjemnější a hlavně drží tvar i po letech.

 

Oblečení doplňujte šperky

Nezapomínejte i po padesátce na šperky. Ty sluší dámám v každém věku, a to ať už budete volit bižuterii, stříbro, zlato nebo perly. Šperky vás omladí, rozzáří a dodají vám šmrnc. Obyčejnému a na první pohled nudnému outfitu dodají na svěžesti a eleganci.

Šperky není nutné nijak kombinovat. Vždy vsaďte na jeden výrazný kousek. Je jedno, zda to zrovna budou náušnice, náramek nebo náhrdelník

Reklama