Jak dnes vypadají hvězdy legendárního seriálu Dallas?

Seriál Dallas patřil k nejúspěšnějším telenovelám, kterou viděly miliony diváků po celém světě. Podívejte se, jak dnes vypadají, a co dělají představitelé rolí Bobbyho, J. R. Ewinga, Sue Ellen či Pamely.

Americký seriál Dallas byl natáčen v letech 1978 až 1991. Středobodem seriálu je rodina Ewingů a jejich spletité vztahy, mocenské boje o majetek, intriky i milostné vztahy. Celkem se natočilo 357 dílů, přičemž v USA měl největší úspěch 55. díl, ve kterém se řešilo, kdo postřelil J. R. Ewinga. Tento díl vidělo přes 53 % amerických domácností.

České diváky si seriál podmanil až po skončení jeho natáčení. V České republice se seriál začal vysílat až v porevolučních letech. Za krátko si získal věrné diváky a o Dallasu se mluvilo takřka všude. Postupem času se čeští diváci dočkali několika repríz.

Za ukončením natáčení seriálu Dallas stálo zhoršení obsahové kvality scénářů a odliv diváků. Seriál proto skončil po třinácti letech natáčení 357 dílem. Zajímavostí je, že německá televize ARD neodvysílala posledních 7 dílů, neboť byly údajně příliš nudné a obsahovaly mnoho násilí a sexu.

Podívejte, jaký byl osud hlavních protagonistů, čím se dnes živí, a jak vypadají.

Jock Ewing

Zakladatele firmy Ewing Oil a hlavu celého klanu Ewingů ztvárnil herec Jim Davis. Po třech letech účinkování v seriálu onemocněl leukémií. Přesto hrál, dokud mu to zdraví umožňovalo. Jim Davis podlehl rakovině v roce 1981. Scénáristi v seriálu nechali jeho postavu Jocka Ewinga  dalších třináct dílů. Po tu dobu řídil Jock Ewing těžbu nafty v Jižní Americe, kde při nehodě vrtulníku seriálová postava Jock Ewinga zahynula.

Jock Ewing – Jim Davis, zdroj: wikimedia.org

Miss Ellie

Manželku Jocka Ewingu a dědičku ranče Southfork hrála Barbara Bel Geddes. Herečka skončila v seriálu v roce 1990 a usadila se v přístavním městečku Northeast Harbor, kde si v klidu užívala penzi. Věnovala se výtvarnému umění a napsala dvě dětské knihy.  Barbara Bel Geddes zemřela v roce 2005.

Miss Ellie – Barbara Bel Geddes zdroj: wikimedia.org

J. R. Ewing

Nejstaršího syna Jocka a Ellie Ewingových, nekompromisního podnikatele, pro kterého nebylo nic svaté, ztvárnil herec Larry Hagman. Po skončení seriálu se jako J. R. objevil ve dvou filmových a jednom seriálovém pokračování Dallasu. Nadále byl aktivním filmovým hercem. Za svůj život hrál v desítkách filmů a seriálů. V roce 2001 vydal autobiografickou knihu s názvem „Hello Darlin‘: Tall (and Absolutely True) Tales About My Life“ ve volném překladu Hello Darlin: Pravdivé příběhy o mém životě. V roce 1995 podstoupil kvůli rakovině transplantaci jater. V roce 2011 lékaři Larrymu diagnostikovali rakovinu hrtanu, které v roce 2012 ve svých 81 letech podlehl. Larry Hagman zemřel v Dallasu. Po kremaci byl jeho prach rozsypán na ranči Southfork, na kterém se natáčel legendární Dallas.

J. R. Ewing – Larry Hagman, zdroj: wikimedia.org

Bobby James Ewing

Nejmladšího syna Jocka a Miss Ellie, který byl zároveň nejoblíbenější mezi diváky, ztvárnil herec Patrick Duffy. Po skončení seriálu Dallas hrál hlavní roli Franka Lamberta v legendárním komediálním seriálu Krok za krokem. Patrick Duffy je dodnes aktivním filmovým a seriálovým hercem.

Bobby Ewing – Patrick Duffy, zdroj: wikimedia.org

Sue Ellen Shepard Ewing

Kontroverzní manželku J. R. Ewinga ztvárnila herečka Linda Gray. Po skončení seriálu neměla nouzi o filmové nabídky a šla z role do role. Prozatím jejím posledním seriálem, který natáčí od roku 2017 je dramatický počin Hand of God.

Sue Ellen Shepard Ewing – Linda Gray, zdroj: wikimedia.org

Pamela Barnes Ewing

První a druhou manželku Bobbyho Ewinga hrála herečka Victoria Principal. Po Dallasu ztvárnila ještě několik dalších filmových rolí. Poté začala podnikat, věnuje se vlastní produkční a kosmetické firmě.

Pamela Barnes Ewing – Victoria Principal, zdroj: wikimedia.org
Reklama