Císařovna přináší dobré zprávy. O čem karta vypovídá, když si ji vytáhne žena a když muž?

Stejně jako karta Velekněžka, i čtvrtá karta Velké arkány Císařovna znázorňuje ženský princip. Na rozdíl od předchozí karty, kde je vše ukryto uvnitř nás, tato karta charakterizuje aktivní a otevřené vyjádření našeho vědomí.

Reklama

Vytáhne-li si při výkladu tuto kartu žena – tazatelka, může mluvit o štěstí a zpravidla co slyší, se jí velmi líbí. Jde o aktivní ženu, symbol plodnosti, matky, osobního kouzla, prosazování a ženské taktiky. Je to zásadní karta vztahů, kde se i při nedobrém rozložení ostatních karet může vztah rozvíjet či řešit pozitivně a můžeme očekávat dobrý konec.

Vytáhne-li si tuto kartu muž, odpověď mívá stejný charakter – setkání s milenkou, krásnou ženou, dobré manželství, majetek, plodnost, pomáhající matka, praktická žena v životě a kolegyně.

Negativní poselství karty lze rozpoznat v době, kdy rezignujeme a přestaneme být aktivní. A opět se jedná především o vztahovou oblast našich životů, kde ja nám nekompromisně nastaveno zrcadlo. I nyní bychom se měli zastavit, dokud nepochopíme, co děláme špatně. Jinak utrpí naše vztahy, a to jak partnetské, tak vztahy s rodiči, spolupracovníky, obchodními partnery. Zablokovaná aktivita se mění v agresivitu, kterou ventilujeme na své okolí, ale nezřídka i proti sobě samým. Setkáváme se s prvky dominance ve vztazích, která snižuje úroveň vzájemné komunikace i vztahu samotného. Nenalézáme řešení. Nejsme schopni vzdát se toho, co na sobě máme rádi, přestože nám to může škodit. Otevřená komunikace se mění v problematickou, přichází nedorozumění, žárlivost, závist, nevěra a podrazy.

Klíčová hesla – aktivita, ženský princip, matka, svatba, rodinná událost, milenka, štěstí, vůle, prosazení se, sobectví, agresivita, podnikavost, jasné ano.

Zdraví – ženské potíže, problémy s trávením, vysoký krevní tlak, krevní oběh, krevní obraz, imunita, schopnost rychlého uzdravení.

Profese – podnikatel, prodejce, pojišťovací agent, módní návrhář, sportovec, tanečnice, asistentka, řemeslník.

PoučeníRány, které si člověk způsobí sám, se léčí těžce (William Shakespeare).

Reklama