Hořkosladká cesta časem do „zlaté éry“ normalizace

Vážení čtenáři, před časem jsme publikovali rozhovor se spisovatelem Danielem Jahnem a uspořádali soutěž o jeho knihu Naivní sezóna. Nyní se můžete těšit na seriál ukázek z tohoto jedinečného románu, který bude vycházet každou neděli.

Knižní ochutnávky z knihy Naivní sezóna osobně vybere Daniel Jahn, který dílo doplní o své vlastní ilustrace. Díky tomu se každou neděli můžete těšit na nevšední kulturní a umělecký zážitek u vás doma. Nemusíte navštěvovat knihovny ani galerie, stačí navštívit novou rubriku Naivní sezóna.

Román Naivní sezóna je vzpomínkovou sondou do osmdesátých let minulého století, do doby normalizačního marasmu. Mladý výtvarník chodí krajinou, maluje a zároveň své čtenáře bere na retrospektivní výlety do jiné „krajiny“, krajiny svého dětství, která skrývá pohnutou rodinnou historii. Ta se před čtenářem pomalu rozplétá. Jejím prostřednictvím autor podává humorný i nelítostný, v každém případě barvitý obraz své doby.

Naivní sezóna je dojímavá i sžíravá zároveň, nutí chvíli k smíchu a chvíli k pláči, chvíli v různém poměru k obojímu a čtenáře nikdy nenechává netečným. Svou jedinečnou náladou skvěle maluje obraz své doby.

Nenechte si utéct první díl, který vyjde již tuto neděli.

Reklama