Hledání nového partnera na internetu může u seniorů končit až exekucí

zdroj: pixabay.com

Exekucí v Česku přibývá jak hub po dešti. Podle posledních statistik trápí exekuce každého desátého Čecha nad 15 let. A dluhy se nevyhýbají ani českým seniorům, ti se velmi často dostanou do finančních problémů po ztrátě partnera, a to ať už kvůli nízkým důchodům, nebo kvůli hledání nové lásky.

Reklama

V České republice postihla exekuce už 863 000 lidí, jen za poslední rok jich přibylo kolem 31 000. Bohužel s dluhy se potýkají i lidé nad padesát let. Ve věku 50 až 64 let má tři a více exekucí 132 000 osob, deset a více exekucí pak 40 000. Seniorů nad 65 let je v exekučním řízení 61 000.

Za exekucemi u seniorů mohou stát nejrůznější důvody, často to je ztráta životního partnera, nízké důchody, snaha pomoci svým dětem nebo hledání nové lásky. Především pak v únoru se mnozí nechávají zlákat zdarma registrací do online seznamek, které také mohou končit až nepříjemnou exekucí.

Nejen Máj je lásky čas, ale dnes už se k němu přidává i únor. Internetové seznamky to dobře vědí, a tak lákají všechny nezadané na své služby měsíc zdarma. Mnoho osamělých seniorů na slovo „sleva“ slyší, a tak si říkají: „Proč nezkusit v únoru štěstí a v květnu už prožívat skutečnou lásku a ne pouze tu internetovou?“

Jenže v březnu už často přechází gratis verze na plně placenou a je nutné tak registraci buď zrušit, nebo začít každý měsíc platit. Pokud nic neučiníte, pak seznamka smlouvu automaticky prodlouží a z vaší karty začne strhávat nemalé částky. „Seznamka smí smlouvu prodloužit jen za předpokladu, že o tom uživatele jasně a srozumitelně informuje ještě před závaznou registrací. Jinak nemá právo účtovat si další poplatky,“ říká Lukáš Zelený z organizace dTest. Avšak ruku na srdce, kdo si opravdu přečte podmínky před zaškrtnutím políčka „souhlasím?“

Pokud jste se i vy nechali zlákat valentýnskou akcí a nyní o členství v seznamce už nestojíte, pak svou situaci řešte a neodkládejte ji na později. Peníze by vám mohly být strhávány několik měsíců, popřípadě by vám mohly naskakovat sankce za neplacení měsíčního poplatku.

Před registrací je obvykle nutné zadat číslo své platební karty, a tak vám může společnost poplatky následně strhávat i bez vašeho vědomí a dalšího souhlasu. Dokud řádně neukončíte svou registraci, má seznamka na účtování poplatků právo.

Pouhým smazáním profilu se nezbavíte povinnosti platit. Zrušení registrace musíte provést výpovědí smlouvy. Bohužel internetové seznamky mnohdy provozují zahraniční společnosti, a tak komunikace s nimi bývá obtížná. Výpověď však obvykle stačí zaslat e-mailem. Některé společnosti vyžadují oznámení o zrušení profilu zaslat faxem. Tento způsob je ale podle dTestu nepřiměřený.

Pokud jste „čerstvě“ zaregistrovaní v některé online seznamce a už nyní víte, že hledání nového partnera přes internet není nic pro vás, pak máte do 14 dní od registrace právo na odstoupení od smlouvy, díky tomu se smlouva automaticky ruší a vy máte nárok na vrácení registračního poplatku.

Problémům předejdete důkladným srovnáním seznamek

Dříve, než se do některé online seznamky zaregistrujete, důsledně si porovnejte nejen jejich nabízené služby, ale také podmínky registrace a poplatky.

Pouze na českém trhu existují desítky online seznamek, které se liší nejen zaměřením, ale také cenou služeb. Neuvážená registrace může vést k platbě nemalých finančních poplatků. Na druhou stranu správný výběr online seznamky podstatně zvyšuje šanci na úspěšné seznámení,“ vysvětluje Max Laurin z online srovnávače seznamek Lovino.cz.

Porovnání seznamovacích služeb přes online srovnávač seznamek Lovino.cz poskytuje praktické informace, které pomohou s výběrem správné seznamky.

Reklama