Heslo – klokan přiletí v březnu

„Holku bych za bráchu nechtěl.“  „Jakýho štěstí? Ty máš nějaký štěstí, dědo? Schovaný? Poklad, jo?“ Možná víte, možná ještě tápete. Dnes vám přinášíme malé zavzpomínání na Tomáše Holého v komediích Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny.

V hlavní roli osmiletý Vašek v podání nepřekonatelného Tomáše Holého a jeho rodiče. Baletka Anna a horolezec Luboš. V prvním díle Jak vytrhnout velrybě stoličku se malý Vašek konečně dočkal táty. Dokonce s ním prožil i první zimní prázdniny a na další se všichni tři vydávají v druhém díle Jak dostat tatínka do polepšovny.

Letní dovolená u dědy na chalupě se z počátku zdá jako šílený nápad a Anna se hned po příjezdu balí na cestu zpět. Nakonec ji ale Vašek i Luboš přemluví a začínají tak chvilky plné dobrodružství. Luboš s Vaškem a dědou neustále kují pikle, a tak Annu dostávají čím dál tím více k šílenství. Poslední kapkou ale je, když Luboš s Vaškem vylezou na skálu, kterou se jim Anna snaží zakázat celé prázdniny. Pak už jde vše z kopce, plánovaná svatba se ruší a Anna s Vaškem odjíždí domu. Luboš se ale nevzdává a nakonec vše končí dobře. A tak se v druhém pokračování Vašek dočká i sestřičky.

Komedie / Rodinný
Československo, 1978, 85 min

Režie:

Marie Poledňáková

Hudba:

Václav Zahradník

Hrají: Jana Preissová, Tomáš Holý, František Němec, Josef Karlík, Petr Nárožný, Luděk Sobota, Bronislav Poloczek, František Peterka, Jana Dítětová, Gabrieal Vránová, Alena Kreuzmannová, Vlastimil Harapes, Petr Kostka

[vsw id=“mhNHBM_cwUg&feature=related“ source=“youtube“ width=“425″ height=“344″ autoplay=“no“]

i-Senior.cz

Reklama