Císař hledá potěšení v milostných hrátkách. Co o vás karta vypoví?

Císař je kartou Velké arkány s číslem 4. Znázorňuje mužský princip, rozumovost, racionální přístup k životu, schopnost a potřebu prosazovat se.

Spolu s předchozí kartou Císařovna vytváří základní dvojici karet vztahů. Zatímco Císařovna vnáší do vztahů emoce a lásku, Císař udává vztahu směr vývoje a častěji než romantiku zde hledá potěšení v milostných hrátkách a podléhá vášním. Směřuje většinou k vyřešení problémů ve vztazích.

Z obecného hlediska jde o seberealizaci. Pokud si kartu vytáhneme při výkladu, můžeme počítat s úspěchem a kladným završením situace, na kterou se ptáme. Máme dost energie pro překonávání překážek a problémy na cestě k cíli snadno řešíme. Jde o přirozenou autoritu či talent, takže není nutné používat zákulisních intrik. Pokud se ptáme na peníze, získáme je. Jak velké množství, to už ukazují ostatní karty. Spíše než optimismus vyjadřuje karta vnitřní jistotu. V profesi můžeme mluvit o mistrovství.

V případě, že je karta Císař při výkladu negativně osvícena ostatními kartami, máme před sebou muže slabocha, kterému chybí přirozená autorita a dokáže se např. i rozplakat, pokud u žen nedokáže dosáhnout svého. Je to karta neúspěchu, prospěchářství, hlouposti, malosti. Promlouvá Ego, na které jsme si neudělali čas a nyní nám nastavuje zrcadlo, abychom pochopili, co děláme špatně. Je to bolestivé období proher. V tomto případě před sebou vidíme brýlatého úředníčka s klotovými rukávy, pomlouvajícího kolegy, neustále předkloněného před svými nadřízenými. Nedostatek sebeúcty si následně kompenzuje arogantním chováním vůči klientům.

Pokud si vytáhneme tuto kartu spolu s kartou Císařovna a kartou Slunce, potkala nás nebo potká velká láska.

Klíčová hesla – mužský princip, jasné ano, rozum, seberealizace, splněná přání, autorita, talent, energie, sebevědomí, dospělost, zneužívání moci, slabý charakter, tyranie, komplexy méněcennosti.

Zdraví – dobré zdraví, imunita, žaludek.

Profese – podnikatel, vedoucí, úředník, bankéř

Poučení – Jsme to, co ze sebe uděláme ve vztahu ke všemu.

Reklama