Český umělec září v soutěži Amerika má talent. Světlomalbou ohromil celou porotu

Světlomalba Alexe Dowise, zdroj: YouTube.com

Víte, co je to světlomalba? Jedná se o specifický druh malování, při kterém štětec nahrazuje fluorescentní sprej. Umění je specifické tím, že probíhá živě přímo před zraky diváků. Za pár minut totiž fluorescence zeslábne a obraz postupně zanikne. Průkopníkem techniky je Čech Alex Dowis, který září v soutěži Amerika má talent.

Reklama

Techniku světlomalby vymyslel český umělec Alex Dowis, který ji široké veřejnosti představil v roce 2013 v soutěži České Slovensko má talent. Nyní Alex Dowis září v americkém originále soutěže America’s Got Talent 2019.

Zajímavostí je, že do soutěže Alexe vybrali skauti, kteří po celém světě hledají umělce, jenž soutěž oživí. „Taková věc se zpravidla neodmítá, už jenom proto, že mediální síla takové prezentace má takovou finanční hodnotu, že není možné si ji koupit. Alespoň z mé pozice,“ řekl dříve pro Seznam Zprávy Alex Dowis.

Talentovaný čtyřicátník Alex v osmém díle čtrnácté řady doslova zaujal celou porotu včetně hlavního porotce Simona Cowella, který v minulém díle Alexe nepodpořil. To se však nyní změnilo a Alex si naklonil celé publikum. A čím Alex zaujal? K 50. výročí přistání člověka na měsíci ilustroval Alex Dowis průběh mise Apollo 11. Podívejte se úžasné na video.

Reklama